Արարատ Միրզոյանը՝ Հունան Պողոսյանի նշանակման մասին. «Երկրորդ շանս պետք է ունենան բոլորը»
Այս մասին խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը՝ անդրադառնալով կառավարության որոշմանը՝ նախկին փոխոստիկանապետ Հունան Պողոսյանին Սյունիքի մարզպետ նշանակելուն, ինչից հետո հանրային դժգոհություն առաջացավ:
«Նոր Հայաստանում պիտի հնարավորություն ունենան բոլորը, անշուշտ խոսքը չի գնում նրանց մասին, ովքեր մարդ են սպանել, բայց մեծ հաշվով` երկրորդ շանս պետք է ունենան բոլորը»,- ասաց Միրզոյանը:
Առաջին փոխվարչապետի վստահեցմամբ՝ իրենք պատրաստ են աշխատել բոլորի հետ, ովքեր կընդունեն խաղի կանոնները:
«Մեր ձեռքը մեկնած է, օդում է, և բոլոր նրանք, ովքեր ուզում են նոր խաղի կանոններով աշխատել, նրանք պիտի այդ հնարավորությունն ունենան. տվյալ դեպքում կառավարությունը, վարչապետը նպատակահարմար են գտել աշխատել Հունան Պողոսյանի հետ: Չենք կարող չէ ընտրել, օրինակ, 10 հազար մարդու՝ նախկին պաշտոնյաների, բիզնեսմենների թիկնապահներին, ընտանիքներին և վտարել Հայաստանից, սա ճիշտ չէ, չէ՞»,- ասաց Միրզոյանը:
Դիտարկմանը, որ միգուցե կառավարությունը կադրային քաղց ունի, և դա է պատճառը, որ նախկին պաշտոնյաներն են պաշտոն ստանձնում, Միրզոյանը չհամաձայնեց՝ վստահեցնելով, որ կադրային քաղց չկա.

Арарат Мирзоян о назначении Унана Погосяна: “Второй шанс должны иметь все”
В новой Армении второй шанс должны иметь все, заявил на брифинге в парламенте первый вице-премьер Арарат Мирзоян, касаясь решения правительства о назначении бывшего заместителя начальника Полиции РА Унана Погосяна губернатором Сникской области. Это назначение вызвало широкое недовольство в обществе.
“В новой Армении второй шанс должны иметь все. Разумеется, речь не идет о тех, кто совершил убийства”,- сказал А.Мирзоян.
По словам первого вице-премьера, они готовы работать со всеми, кто принимает действующие правила игры.
“Наша рука протянута, она в воздухе, и все желающие работать по новым правилам игры должны иметь такую возможность. В данном случае правительство, премьер-министр посчитали целесообразным работать с Унаном Погосянном. Мы, например, не можем выбрать убивших десять человек бывших должностных лиц, телохранителей бизнесменов, выдворить из страны их семьи, ведь это неправильно, не так ли?”- сказал Мирзоян.
В ответ на замечание о том, что правительству, возможно, не хватает кадров, поэтому должности получают бывшие чиновники, Мирзоян заверил, что это не так.