Շիրակ Թորոսյանը դուրս է գալիս ՀՀԿ խմբակցությունից
Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Շիրակ Թորոսյանն իր ֆեյսբուք էջում հայտարարել է, որ դուրս է գալիս ՀՀԿ խմբակցությունից.
«Սիրելի հայրենակիցներ, հաշվի առնելով քաղաքական գործընթացների վերաբերյալ իմ և ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության տեսակետների անհամատեղելիությունը, ինչպես նաև իմ քաղաքական թիմի՝ «Հզոր հայրենիք» կուսակցության՝ առաջիկայում սպասվելիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին առանձին մասնակցելու հնարավոր որոշման կայացումը, այլևս աննպատակահարմար եմ համարում մնալ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցությունում և հայտարարում եմ, որ դուրս եմ գալիս այս խմբակցությունից՝ շարունակելով իմ խորհրդարանական գործունեությունը որպես ՀՀ ԱԺ անկախ պատգամավոր»,- գրել է Շիրակ Թորոսյանը:
Հիշեցնենք, որ նա ՀՀԿ խմբակցության այն 13 պատգամավորներից մեկն էր, ով մայիսի 8-ին՝ վարչապետի ընտրությանը քվեարկել էր Նիկոլ Փաշինյանի օգտին:

Ширак Торосян выходит из фракции РПА
Депутат парламентской фракции Республиканской партии Армении Ширак Торосян на своей фейсбуковской странице сообщил о выходе из фракции.
"Учитывая несовместимость моего и фракции РПА подходов к политическим процессам, а также возможное принятие решения о самостоятельном участии моей политической команды - партии "Могучая Родина" - в предстоящих в ближайшее время внеочередных парламентских выборах, считаю нецелесособразным свое пребывание в составе фракции РПА и заявляю о выходе из этой фракции и продолжении своей деятельности в НС в качестве независимого депутата",- написал Ш.Торосян.
Напомним, что Ширак Торосян - один из 13 депутатов, которые на выборах премьер-министра 8 мая проголосовали за Никола Пашиняна.