ՀՔԾ-ն հերքում է Վաղինակ Ջանազյանի մասին լուրերը
«Lurer.com» ինտերնետային կայքէջում, ապա` «Չորրորդ ինքնիշխանություն» օրաթերթի 2011 թ. նոյեմբերի 23-ի համարում տպագրված «Ո՞վ է մարտի 1-ի գործով քննչական խմբի նոր ղեկավարը» հոդվածում հրապարակված փաստերը ոչ միայն չեն համապատասխանում իրականությանը, այլև ստվեր են գցում պրոֆեսիոնալ լրագրողի գործունեության վրա` կոպիտ կերպով խախտելով լրագրողի էթիկայի կանոնները:
«Lurer.com» էլեկտրոնային լրատվամիջոցի և «Չորրորդ իշխանություն» օրաթերթի հարգելի՛ լրագրողներ.
Վաղինակ Ջանազյանի կինը երբևէ ՀՀ ֆինանսների նախկին նախարար Վարդան Խաչատրյանի դուստրը չի եղել (պետք չէ ընտանիքներում կռիվ գցել):
Նրա աները կենսաթոշակառու է և պետական պաշտոն երբեք չի զբաղեցրել: Ընտանիքի անդամները ոչ մի կապ և առնչություն չունեն «Անի» կաթնամթերքի գործարանի հետ, տնտեսական գործունեությամբ չեն զբաղվել ու չեն զբաղվում:
Վաղինակ Ջանազյանը 2007 թ. հոկտեմբերի 23-ին Աբովյան-Կորյուն խաչմերուկում տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ քրեական գործ չի քննել:
Թող շատերին հայտնի լինի, որ մարտի 1-ի գործով քննչական խմբի նոր ղեկավար, ՀԿԳ ավագ քննիչ Վաղինակ Ջանազյանն անցել է քննչական աշխատանքի մեծ դպրոց:

ССС опровергает слухи о Вагинаке Джаназяне
Факты, которые были размещены на интернет-сайте Lurer.com, а затем появились и в статье “Кто новый руководитель следственной группы по делу “1 марта”?”, опубликованной в газете “Чоррорд ишханутюн” (“Четвертая власть”) от 23 ноября 2011 г., не только не соответствуют действительности, но и бросают тень на деятельность профессиональных журналистов, грубым образом нарушая каноны журналистской этики.
Уважаемые журналисты электронного СМИ “Lurer.com” и газеты “Чоррорд ишханутюн”!
Жена Вагинака Джаназяна никогда не была дочерью бывшего министра финансов РА Вардана Хачатряна (не надо провоцировать в семьях конфликты). Его тесть – пенсионер и никогда не занимал государственную должность. Члены семьи не имеют никого отношения к заводу по производству молочных продуктов “Ани”, экономической деятельностью не занимались и не занимаются.
Вагинак Джаназян не расследовал уголовное дело по инциденту, произошедшему 23 октября 2007 г. на перекрестке улиц Абовяна и Корюна.
Пусть многие знают о том, что новый руководитель следственной группы по делу “1 марта”, старший следователь ССС Вагинак Джаназян прошел большую школы следственной работы.