Քաղաքապետարանը վերանայել է որոշումը. ՀԱԿ-ի հանրահավաքը կկայանա Ազատության հրապարակում
Հայ ազգային կոնգրեսի ապրիլի 28-ի հանրահավաքը տեղի կունենա Ազատության հրապարակում: Երեւանի քաղաքապետարանը հանրահավաքի տեղի մասին կազմակերպիչների լրացուցիչ նամակի հիման վրա վերանայել է իր նախորդ՝ ապրիլի 13-ի թիվ 62 որոշումը եւ նոր՝ թիվ 84 որոշմամբ ի գիտություն է ընդունել հանրահավաքը Ազատության հրապարակում անցկացնելու իրազեկումը։ Այս առիթով Հայ Ազգային Կոնգրեսը շնորհավորում է բոլորին։
«Ազատ խոսքի, ազատության եւ անկախության ծննդավայր խորհրդանշական հրապարակը այլեւս կծառայի նույն ազատ խոսքի տարածմանը, իրական ազատության ձեռքբերմանը եւ Հայաստանի անկախության ամրապնդմանը»,- հայտում է ՀԱԿ-ը:

Мэрия пересмотрела свое решение: митинг АНК состоится на площади Свободы
Митинг 28 апреля Армянского национального конгресса состоится на площади Свободы. Мэрия Еревана на основе дополнительного письма организаторов о месте проведения митинга пересмотрела свое предыдущее решение от 13 апреля и новым решением приняла к сведению оповещение о проведении митинга на площади Свободы. АНК поздравил всех по этому поводу.
"Символическая площадь – место рождения свободы слова, свободы и независимости государства, отныне будет служить распространению той же свободы слова, достижению реальной свободы и укреплению независимости Армении",- говорится в заявлении АНК.