Ջավախքում վերանորոգվում է Սուրբ Գրիգոր Նարեկացի եկեղեցին
Ախալքալաքի շրջանի Ղադո գյուղում վերանորոգվում է Սուրբ Գրիգոր Նարեկացի եկեղեցին: Շինարարական աշխատանքներն այս պահին դադարեցվել են ձյան և ցուրտ եղանակի պատճառով: Վերանորոգման աշխատանքները կվերսկսվեն գարնանը:Եկեղեցու վերականգնման ծախսերն իր վրա է վերցրել ղադոլարցի Համբարձում Մուրադյանի թոռը' բարերար Սամվել Մուրադյանը:
Սուրբ Գրիգոր Նարեկացի եկեղեցին, ըստ եկեղեցու մուտքի արձանագրության, կառուցվել է 1868թ.-ին: Քարաշեն, փայտածածկ եկեղեցին 19-րդ դարավերջին երկրաշարժից տուժել է, բայց մինչ օրս կանգուն էր: Սուրբ Գրիգոր Նարեկացի եկեղեցին տարիներ շարունակ չի գործել, վերջին 10-ամյակում տանիքը փլված էր, քարերը լցվել էին եկեղեցու մեջ:

Akhalkalak Armenian Church Undergoes Repairs
The St. Grigor Narekatsi Armenian Church in the Ghado village of the Akhalkalak region is undergoing renovations. A temporary halt to the work has been called due to the inclement weather.
According to an inscription above the church door, St. Grigor was built in 1868. A stone structure with a wood roof, the church was damaged due to an earthquake that hit at the end of the 19th century. The church hasn't been functioning for many years.
Benefactor Samvel Mouradyan who has roots in the village has assumed the financial cost of the renovation project.