Ադրբեջանի մեխանիկական հայտարարությունները
Ադրբեջանական լրատվամիջոցներն այսօր հաղորդել են, որ հայկական զինված ուժերը հերթական անգամ խախտել են հրադադարի ռեժիմը: Այս առնչությամբ ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը ռուսական «Regnum» գործակալությանն ասել է.
«Ադրբեջանի ամենօրյա հայտարարությունները, թե իբր հայկական կողմը խախտել է հրադադարի ռեժիմը, անգամ առաջին հայացքից շատ զավեշտական են: Ադրբեջանի ապատեղեկատվության գրչակները անգամ մոռանում են տեխնիկական հնարքներ գործադրել, որպեսզի քողարկեն իրենց տեղեկատվության շինծու լինելը:
Ասվածի վկայություն են ադրբեջանական 1news.az լրատվամիջոցի ապրիլ ամսվա հաղորդագրությունները. ապրիլի 7-ին, 11-ին, 14-ին, 15-ին, 18-ին, 22-ին հրադադարի ռեժիմի խախտման արձանագրում մշտապես ժամը 10:04-ին ու մշտապես Ֆիզուլիի շրջանում, կամ ապրիլի 4-ին, 5-ին, 19-ին հրադադարի ռեժիմի խախտման արձանագրում մշտապես 09:56-ին ու մշտապես  Թարթառի շրջանում: Այս ամենը խոսում է այն մասին, որ այդ հայտարարությունները ուղարկվում են մեխանիկորեն ու արդեն նախանշված համակարգչային ծրագրավորմամբ»:

Автоматические заявления Азербайджана
Азербайджанские СМИ сегодня распространили сообщение о том, что армянские вооруженные силы в очередной раз нарушили режим перемирия. В связи с этим пресс-секретарь министра обороны РА Давид Карапетян заявил российскому агентству “Regnum”:
“Ежедневные заявления Азербайджана о том, что армянская сторона якобы нарушает режим прекращения огня, даже с первого взгляда очень забавны. Пишущая братия дезинформаторов Азербайджана не трудится даже прибегать к техническим уловкам, чтобы скрыть лживость и надуманность своей информации.
Ярким свидетельством сказанного могут послужить сообщения азербайджанского агентства 1news.az от 7, 11, 14, 15, 18, 22 апреля, в которых указывается одно и то же время нарушения режима прекращения огня - 10.04 и постоянно в районе Физули, или же 4, 5, 19 апреля режим прекращения огня нарушается обязательно в 09.56 и непременно в районе Тартара. Все это говорит о том, что все эти объявления отправляются автоматически и при соответствующем компьютерном программировании".