ԵԱՀԿ համանախագահները կայցելեն Արցախ
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկի ուղեկցությամբ, տարածաշրջանային այցի շրջանակներում մայիսի 17-ին ժամանելու են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն (ԼՂՀ)՝ հանդիպելու երկրի ղեկավարության հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ԱԳՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Նախատեսվում են նաև այցելություններ Արցախի մի շարք բնակավայրեր, հանդիպումներ տեղական իշխանությունների և բնակիչների հետ:
Ս.թ. մայիսի 19-ին համանախագահները մասնակցելու են Մարտակերտ-Թարթառ ճանապարհահատվածում ԵԱՀԿ առաքելության կողմից իրականացվելիք ԼՂՀ և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկմանը:
Դիտարկման ժամանակ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչը անցնելու են ադրբեջանական տարածք՝ ԼՂՀ կողմից:
ԼՂՀ իշխանությունները պատրաստակամություն են հայտնել աջակցել դիտարկման անցկացմանը և ապահովել դիտարկման մասնակիցների անվտանգությունը:

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ посетят Нагорно-Карабахскую Республику
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ, в сопровождении  Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспшика, в рамках регионального визита посетят 17 мая Нагорно-Карабахскую Республику (НКР) и встретятся с  руководством  страны.
Запланировано также посещение ряда населенных пунктов Арцаха и проведение встреч с местными властями и жителями.
Сопредседатели примут участие в плановом мониторинге линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана, который будет осуществлен миссией ОБСЕ 19 мая на участке дороги Мартакерт-Тартар.
Во время мониторинга сопредседатели Минской группы ОБСЕ и Личный представитель Действующего председателя ОБСЕ перейдут со стороны НКР на территорию Азербайджана.
Власти НКР выразили готовность содействовать проведению мониторинга и обеспечить безопасность участников мониторинга.