ԵԱՀԿ համանախագահները կայցելեն Արցախ
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկի ուղեկցությամբ, տարածաշրջանային այցի շրջանակներում մայիսի 17-ին ժամանելու են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն (ԼՂՀ)՝ հանդիպելու երկրի ղեկավարության հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ԱԳՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Նախատեսվում են նաև այցելություններ Արցախի մի շարք բնակավայրեր, հանդիպումներ տեղական իշխանությունների և բնակիչների հետ:
Ս.թ. մայիսի 19-ին համանախագահները մասնակցելու են Մարտակերտ-Թարթառ ճանապարհահատվածում ԵԱՀԿ առաքելության կողմից իրականացվելիք ԼՂՀ և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկմանը:
Դիտարկման ժամանակ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչը անցնելու են ադրբեջանական տարածք՝ ԼՂՀ կողմից:
ԼՂՀ իշխանությունները պատրաստակամություն են հայտնել աջակցել դիտարկման անցկացմանը և ապահովել դիտարկման մասնակիցների անվտանգությունը:

OSCE Minsk Group Co-Chairs to Visit NKR; Will Tour Various Communities
In the scope of their regional visit, the OSCE Minsk Group Co-Chairmen, accompanied by Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk, will visit the Nagorno Karabakh Republic on May 17 to meet with the country's leadership.
They also plan to visit a number of settlements in Artsakh and to meet with the local authorities and people.
On May 19 the Co-Chairmen will participate in the planned monitoring of the Line of Contact between the armed forces of NKR and Azerbaijan to be held in the Martakert-Tartar road section by the OSCE mission.
During the monitoring, the OSCE Minsk Group Co-Chairmen and the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office will cross the Line of Contact from the NKR side to Azerbaijan’s territory.
The NKR authorities have expressed their readiness to assist in conducting the monitoring and to ensure the security of the monitoring participants.