Հովիկ Աբրահամյանը քաղաքական գործիչներին խորհուրդ է տալիս «պատերի տակ» խոսելուց զգույշ լինել
Այսօր Ազգային ժողովի ընդմիջման ժամին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պատասխանելով լրագրողների հարցերին անդրադարձավ նաեւ WikiLeaks-ի գաղտնազերծված փաստաթղթերին, որոնք վերաբերում են հայաստանյան պաշտոնյաներին:
«WikiLeaks-ի բոլոր բացահայտումներից ելնելով, ուզում եմ որոշ քաղաքական գործիչների խորհուրդ տալ, որ միշտ խոսում են պատերի տակ, ժողովրդի հետ կամ այլ քաղաքացու հետ, թող միշտ հիշեն, որ կարող է օրը գա իրենց խոսակցությունները, մտքերը ի հայտ գան եւ հանրության համար հասանելի լինի: Դրա համար հորդորում եմ, որ բոլորը իրենց խոսքերում, մոտեցումներում լինեն չափավոր»,-ասաց ԱԺ նախագահը:
Ինչ վերաբերում է WikiLeaks-ի այն հրապարակմանը, թե Հայաստանում ԱՄՆ փոխդեսպանի հետ հանդիպման ժամանակ ԱԺ նախագահն ասել է, թե վարչապետը միայն խոսում է եւ չի գործում, Հովիկ Աբրահամյանն ասաց, թե իր մասին ընդամենը մեկ հրապարակում է եղել եւ ինքը հերքել է, թե փոխդեսպանի հետ հանդիպում է ունեցել: «Ես փոխդեսպանի հետ որեւէ հանդիպում չեմ ունեցել, ուրեմն չէր էլ կարող որեւէ խոսակցություն լինել»,-ասաց Հ. Ա.բրահամյանը:

Овик Абрамян посоветовал политическим деятелям в проявлять осторожность “кулуарных разговорах”
Сегодня в перерыве между заседаниями Национального Собрания РА спикер парламента Овик Абрамян, отвечая на вопросы журналистов, коснулся также рассекреченных документов WikiLeaks, в которых говорилось об армянских должностных лицах.
“Учитывая все разоблачения WikiLeaks, хочу посоветовать некоторым политическим деятелям в своих кулуарных разговорах, в беседах с рядовыми гражданами всегда помнить, что может наступить день, когда их разговоры и мысли могут быть преданы огласке и стать достоянием общественности. Поэтому я призываю всех соблюдать меру в своих разговорах и подходах”,- сказал председатель НС.
Вместе с тем Овик Абрамян, касаясь публикации WikiLeaks о своей встрече с вице-послом США в Армении, согласно которой он сказал, что премьер-министр только говорит, но ничего не делает, глава парламента отметил, что это была единственная о нем публикация, которую он уже опроверг. “Я никогда не встречался с вице-послом США, а значит не могло быть и какого-либо разговора с ним”,- заявил О.Абрамян.