Նիկոլ Փաշինյանը ցուցմունք է տալիս
Շենգավիթ համայնքի ընդհանուր իրավասության դատարանում ընթանում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանի քրեական գործով դատավարությունը: Այսօր Նիկոլ Փաշինյանը սկսել է ցուցմունք տալ:
Նա անդրադարձավ 2007-ի հոկտեմբերի 23-ի դեպքերին, որի դրվագով իր նկատմամբ քրեական գործ է հարուցված, և նշեց, որ ինքը ոստիկանության աշխատակից- տուժողին առաջին անգամ տեսել է միայն առերեսման ժամանակ:
Նիկոլ Փաշինյանն իր ցուցմունքներում անդրադառնում է 2007-ից սկսած այն ժամանակ նախագահի թեկնածու Լևոն Տեր-Պետրոսյանի թիմակիցների կողմից կազմակերպված հանրահավաքներին, երթերին և հերթով մատնանշում այն խոչընդոտները, որոնց առնչվել են իրենք այդ ընթացքում:

Nikol Pashinyan Testifies Today in Court
The trial of “Haykakan Zhamanak” Editor Nikol Pashinyan continued today at the Shengavit General District Court.
Mr. Pashinyan has begun to offer his side of the story that led to his arrest on a number of charges dealing with the events of March 1, 2008 and the pre-election campaign of Levon Ter-Petrosyan.
Commenting on the charges stemming from an alleged incident that took place on October 23, 2007, when Pashinyan is said to have kicked a police officer, the defendant stated that the first time he saw the officer in question was in court.