Հարցաքննվում են վկաները. ցուցմունքները կապ չունեն մեղադրանքի հետ
Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ համայնքների առաջին ատյանի դատարանում, Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, շարունակվում է «Յոթի գործից» անջատված մի մասի` Ալեքսանդր Արզումանյանի եւ Սուրեն Սիրունյանի դատավարությունը: Նրանք մեղադրվում են «Զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու» մեջ:
Այսօրվա նիստում դատարանը հարցաքննել է վկաներ Զավեն Վարդանյանին եւ Տիգրան Հակոբյանին: Վերջիններս հայտնել են, որ Ա. Արզումանյանը եւ Ս. Սիրունյանը որեւէ անկարգություն չեն կազմակերպել, իրենք նման բան չեն տեսել, իսկ «եթե ինչ-որ բան եղել է, այսօր մեղադրվողները դրա հետ կապ չունեն»:
Այնուհետեւ մեղադրող Կորյուն Փիլոյանը հրապարակեց վկա Տիգրան Հակոբյանի նախաքննական ցուցմունքը: Ութ էջից բաղկացած այդ ցուցմունքում Ա. Արզումանյանի եւ Ս. Սիրունյանի մասին որեւէ հիշատակում չկար:
«Ի՞նչ կապ ունի այս ցուցմունքը մեր գործի հետ, երբ դրանում նույնիսկ մեր անուն-ազգանունները չկան»,- տարակուսեց Ա. Արզումանյանը: «Գուցե այստեղ այլ գործ է քննվում, եւ մենք տեղյակ չենք»,- նկատեց Ս. Սիրունյանը:

The trial of "March 1st Seven" defendants Alexander Arzumanyan and Suren Sirounyan resumed today at the Kentron and Nork-Marsh Court of First Instance. Judge Mnatsakan Martirosyan presiding. The two are charged with organizing mass public disturbances.
At today's session the court interrogated witnesses Zaven Vardanyan and Tigran Hakobyan. The two testified that Arzumanyan and Sirounyan hadn't organized any such disturbances, that they witnessed nothing of the kind and "that if anything of the kind took place, today the accused have nothing to do with it."
Then Prosecutor Koryun Piloyan read out eight pages of testimony previously given by Tigran Hakobyan in which the names of Arzumanyan amd Sirounyan were never mentioned.
This prompted defendant Arzumanyan to ask, "What connection does this testimony have with our case? Our names aren't even mentioned in it. Perhaps another case is being tried here and we don't know about it."