Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հայտարարությունը
Քաղաքական կոալիցիայի անունից լիազորված եմ հայտարարելու, որ կոալիցիոն կուսակցությունների կողմից ձևավորված աշխատանքային խումբը' Դավիթ Հարությունյանի /ՀՀԿ/, Գագիկ Մինասյանի /ՀՀԿ/, Նաիրա Զոհրաբյանի /ԲՀԿ/, Վարդան Բոստանջյանի /ԲՀԿ/, Մհեր Շահգելդյանի /«Օրինաց երկիր»/ և Խաչիկ Հարությունյանի /«Օրինաց երկիր»/ մասնակցությամբ, պատրաստ է սկսելու քննարկումների շարքը ՀԱԿ համապատասխան հանձնախմբի հետ:
Աշխատանքային խմբի անդամները հրավիրում են Հայ ազգային կոնգրեսը ներկայացնող իրենց գործընկերներին ս.թ. հուլիսի 18-ին՝ ժամը 16.00-ին, Հանրային խորհրդի փոքր նիստերի սրահ /«Էրեբունի» հյուրանոց, 6-րդ հարկ/ առաջին հանդիպման համար:

Заявление председателя Национального Собрания Овика Абрамяна
От имени политической коалиции уполномочен заявить, что сформированная коалиционными партиями рабочая группа с участием Давида Арутюняна (Республиканская партия Армении), Гагика Минасяна (Республиканская партия Армении), Наиры Зограбян (партия "Процветающая Армения"), Вардана Бостанджяна (партия "Процветающая Армения"), Мгера Шахгельдяна ("Оринац еркир") и Хачика Арутюняна ("Оринац еркир") готова начать серию обсуждений с соответствующей комиссией Армянского национального конгресса.
Члены рабочей группы приглашают представляющих АНК своих коллег на первую встречу в 16.00 18 июля с.г. в Малом зале заседаний Общественного совета (гостиница "Эребуни", 6-й этаж).