Օպերային երգչուհին պատահաբար հայտնվեց տուրիզմի ոլորտում. արդյունքը «Անտրակտն» է
«Անտրակտ» գործակալությունը մարտի 11-ին «Նարեկացի» արվեստի միությունում ներկայացրեց հայ երաժշտության գրեթե բոլոր ժանրերը՝ դասական, հոգևոր, ժողովրդական, գուսանական, էստրադային, ջազային և այլն:
Ելույթ ունեցան դափնեկիրներից կազմված «Վարդանյան» լարային քառյակը, օպերային թատրոնի մեներգիչ Պերճ Գարազյանը, ժողովրդական երգիչ Էդգար Խաչատրյանը, «Արեգ» ժողգործիքների համույթը, «Լուսնակ» վոկալ համույթը, «Դուդուկներ» համույթը և այլն:
«Անտրակտը» տուրիստական գործակալությունների միջոցով Հայաստան եկած զբոսաշրջիկների համար մշակում է մշակութային և ինտերակտիվ ծրագիր՝ ներկայացնելով հայ լավագույն դասական, հոգևոր, ժողովրդական և էստրադային երաժշտությունը, ազգային տոները, ծեսերն ու ավանդույթները, ինտերակտիվ խաղերի միջոցով փոխանցում է գիտելիքներ՝ հայ ժողովրդի պատմության այս կամ այն իրադարձության մասին:
Գործակալությունն ունի պրոֆեսիոնալ երաժիշտներից, պարողներից և դերասաններից բաղկացած ամբողջական կազմ, համագործակցում է նաև պատմաբաննների և ազգագարագետների հետ:
Գործակալությունը հիմնել է օպերային երգչուհի, խմբավար, Երևանի Կոմիտասի անվան կոնսերվատորիայի դասախոս, Վիեննայի կամերային օպերային թատրոնի մեներգչուհի Լուսինե Ազարյանը: Նա, պատահաբար հայտնվելով տուրիզմի ոլորտում, նկատել է, որ հայ մշակույթը պատշաճ կերպով ներկայացված չէ, և ուսումնասիրելով հանրապետության գրեթե ողջ երաժշտական դաշտը՝ փորձել է գտնել պրոֆեսիոնալներին:
Համերգի վերջում արտիստները հանդիսատեսի օգնությամբ բեմադրեցին հայ ավանդական հարսանիքը՝ համապատասխան երգ ու պարով, ծիսական արարողակարգով: Այս մասին հայտնում է «Նարեկացի» արվեստի միությունը:

Оперная певица случайно оказалась в сфере туризма – в результате появился "Антракт"
11 марта агентство "Антракт" организовало в Союзе искусств "Нарекаци" концерт армянской музыки, на котором были представлены почти все жанры: классический, духовный, народный, гусанский, эстрадный, джазовый и др.
Выступили скрипичный квартат "Варданян", солист Национального театра оперы и балета Перч Гаразян, исполнитель народных песен Эдгар Хачатрян, ансамбль народных инструментов "Арег", вокальный ансамбль "Луснак", ансамбль "Дудуки" и др.
Для туристов, приезжающих в Армению через турагентства, "Антракт" составляет культурную и интерактивную программы, представляя им классическую, духовную, народную и эстрадную музыку, национальные праздники, обычаи, традиции, а с помощью интерактивных игр передает сведения об истории армянского народа и различных значимых событиях.
Коллектив "Антракта" состоит из профессиональных музыкантов, танцоров, актеров, которые сотрудничают также с историками и этнографами.
Агентство основала оперная певица, хормейстер, преподаватель Ереванской консерватории им.Комитаса, солистка Венского камерного оперного театра Лусине Азарян. Случайно оказавшись в сфере туризма, певица заметила, что армянская культура не представлена должным образом, и попыталась собрать профессионалов.
В заключение концерта была показана инсценировка традиционной армянской свадьбы с песнями, танцами, ритуальными обрядами. Об этом сообщает Союз искусств "Нарекаци".