Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Արևմտահայոց ազգային համագումարի ներկայացուցիչներին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Արևմտահայոց ազգային համագումար միջազգային հասարակական կազմակերպության փոխնախագահներ Նորատ Տեր-Գրիգորյանցին և Կարեն Միքայելյանին:
Կարևորելով համաշխարհային հայության հատվածների միջև կապերի և փոխգործակցության խորացումը, համազգային նպատակների և ծրագրերի իրականացման գործում նրանց միջև աշխատանքների և դերերի բաշխումը` Նորատ Տեր-Գրիգորյանցը և Կարեն Միքայելյանը նախագահին տեղեկացրել են կազմակերպության ծրագրերի մասին, որոնք առնչվում են արևմտահայերի` Օսմանյան կայսրության նախկին հայ քաղաքացիների ժառանգների շահերի և իրավունքների պաշտպանման գործընթացին:
Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ անհրաժեշտ է օգտվել պատմության դասերից, դրսևորել իրատես և պատասխանատու ժամանակակից ազգային, պետական, քաղաքական մտածողություն Հայկական հարցի հետապնդման գործընթացի փուլում:
Արևմտահայոց ազգային համագումարը գրանցված է Փարիզում՝ Ֆրանսիայի 1901 թվականի օրենսդրության համաձայն և անդամագրված է ՄԱԿ-ի տնտեսական և սոցիալական խորհրդում իբրև ոչ կառավարական կազմակերպություն:

President Sargsyan Hosts Reps of National Congress of Western Armenians
RA President Serzh Sargsyan hosted representatives of a organization calling itself the National Congress of Western Armenians at the Presidential Palace today in Yerevan.
President Sargsyan told Congress Co-Presidents Norat Ter-Grigoryants and Karen Milayelyan that it was important to keep the lines of communication and cooperation open amongst all segments of the Armenian people.
In turn, the two representatives of the Congress told Sargsyan about the organization’s program and aims.
The Congress is registered in France and is recognized as one of the 3,500 NGOs in consultative status with the United Nations Department of Economic and Social Affairs.