Պատգամավորներն ԱԺ-ում՝ ինչպես սեփական տանը (վիդեո)
Ազգային ժողովի պատգամավորների վարքն ու գործելաոճն առաջին անգամը չէ, որ մամուլի ուշադրության եւ քննարկման առարկան են դառնում: Սակայն դրանից ոչինչ չի փոխվում: Պատգամավորները շարունակում են նիստերի դահլիճում իրենց զգալ, ինչպես սեփական տանը. շարունակում են հայհոյել, աթոռներին կիսապառկել, մաստակ ծամել…: Ձեռքի հետ էլ քվեարկում են բացակա պատգամավորների փոխարեն:
Գրեթե բոլոր պետական մարմիններում գործում են էթիկայի հանձնաժողովներ, եւ պաշտոնյաների վարքը քննարկման առարկա է դառնում հենց այդ հանձնաժողովում: Ազգային ժողովը նման հանձնաժողով չունի:
Սակայն պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանի ասելով, եթե մարդը համապատասխան ավանդույթների հետ չի շփվել, շատ դժվար է, նույնիսկ ռոմանտիկ կարող է հնչել, որ ինչ-որ օրենք ընդունելով ու հանձնաժողով ստեղծելով` այդ խնդիրները լուծվեն:

Does the Parliament Need an "Ethics Committee"? (Video)
The press in Armenia has frequently covered how MP's behave in the parliament – the shenanigans, napping, gum chewing, use of choice expletives...did I leave out anything.
Oh yes, how some MP's vote for their absentee colleagues; especially when a quorum is needed.
Most all Armenian government agencies have ethics committees that serve as watch-dogs regarding the activities of staffers and management.
But the parliament has no such monitoring group.
Even Viktor Dallakyan, a member of the parliament's Standing Committee on State and Legal Affairs, said it would romantic folly to believe that such a group, even it were to be created, would put a halt to the improprieties now taking place in the legislature.