Աշխարհաքաղաքական փոփոխություններից մինչև նոր լոգիստիկ լուծումներ․ Երևանում անցկացվում է E-Logi Fest 2026-ը
Տարածաշրջանային կապերի զարգացումը, լոգիստիկ նոր լուծումներն ու էլեկտրոնային առևտրի հեռանկարները E-Logi Fest 2026-ի շրջանակում միավորել էին շուրջ 40 ընկերության։
Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում հուլիսի 17-19-ն ընթանում է E-Logi Fest 2026-ը։ Այն նախատեսված է բեռնափոխադրման և լոգիստիկայի ոլորտում գործող ընկերությունների, մասնագետների և ոլորտով հետաքրքրվողների համար։
«Իվենթ Ընդ Էքսպո Գրուփ» ՍՊԸ-ի համահիմնադիր-տնօրեն, e-Logi Fest միջոցառման կազմակերպիչ Քրիստինա Երեմյանը նշում է, որ լոգիստիկայի պարագայում շատ կարևոր են համագործակցությունները։
«Ցանկացած ապրանք, որը ձեռք ենք բերում խանութից, անգամ այդ ապրանքների ինքնարժեքի բավականին մեծ տոկոսում մեծ դեր ունի հենց լոգիստիկան։ Միջոցառումները, որտեղ կարող են ստեղծվել նոր լոգիստիկ համագործակցություններ, որը կնպաստի, որ թե՛ ժամկետների, թե՛ գնի տեսանկյունից կարողանանք ունենալ ավելի օպտիմալ արժեքներ, այս պարագայում միայն ի նպաստ տնտեսության կլինեն»,- ասում է նա։
Միջոցառման կազմակերպիչը խորհուրդ է տալիս ընկերություններին, որոնք ներմուծման ու արտահանման խնդիր ունեն, շրջել տաղավարներով և գտնել իրենց բիզնեսին համապատասխան լուծումներ։
«Աշխարհաքաղաքական տարբեր փոփոխություններից լոգիստիկ ճանապարհներն անընդհատ փոխվում են, և այս ոլորտում աշխատող բոլոր ընկերություններն անընդհատ կարիք ունեն նոր առաջարկներ ներկայացնելու»,- ասում է Քրիստինա Երեմյանը՝ նշելով, որ բացի ցուցահանդեսից կան նաև պանելային քննարկումներ, որոնց միջոցով էլ ներկայացնում են տարբեր առաջարկներ։
Ըստ նրա՝ լոգիստիկան առանցքային նշանակություն ունի տնտեսության վրա, անմիջական ազդեցություն ունի շուկայում գործող գների վրա, և կապուղիների կայունությունն է ընկած հաջող լոգիստիկ համագործակցությունների հիմքում։

E-Logi Fest, a major international exhibition, and conference that opened in Yerevan, on July 17, is dedicated to logistics, supply chain innovations, and e-commerce.
Logistics refers to the management, transportation, and storage of resources—such as goods, services, and information—from their point of origin to their final destination.
It brings together industry leaders, tech startups, and delivery services from across the region to network, exhibit services, and discuss cross-border shipping.
Event and Expo Group LLC Director Kristina Yeremyan, who organized the exhibition, notes that cooperation is especially important for logistics.
“Logistics plays a key role in any product that we purchase from a store, even in a significant percentage of the cost of these products. Events where new logistics partnerships can be created, which will help us to have more optimal values both in terms of terms and price, will only benefit the economy in this case,” she says.
The event organizer advises companies that have import and export problems to walk around the pavilions and find solutions appropriate for their business.
“Logistics routes are constantly changing due to various geopolitical changes, and all companies working in this field constantly need to present new proposals,” says Yeremyan, noting that in addition to the exhibition, there are also panel discussions through which various proposals are presented.
Yeremyan says logistics is of key importance to the economy, has a direct impact on the prices operating in the market, and the stability of channels is the basis of successful logistics partnerships.