Փաշինյան-Էրդողան հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացի վերաբերյալ
Ստամբուլում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Թուրքիայի Հանրապետության նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը։ Այս մասին հաղորդում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման ընթացքը, ընդգծել կառուցողական երկխոսության շարունակականության և կոնկրետ արդյունքների հասնելու կարևորությունը։ Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային իրադարձություններին և այդ համատեքստում երկկողմ համագործակցության հնարավոր ուղղություններին։
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է Հայաստանի հավատարմությունը տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովման գործընթացին և շեշտել հարևանների հետ հարաբերությունների կարգավորման քաղաքականության շարունակականության իր հանձնառությունը։
Երկու երկրների ղեկավարները վերահաստատել են պատրաստակամությունը՝ շարունակելու ուղիղ կապերն ու երկխոսությունը։
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացի, ինչպես նաև ՀՀ Կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի շուրջ։

Armenian PM Nikol Pashinyan and Turkish Recep Tayyip Erdoğan met in Istanbul yesterday and discussed prospects for normalizing relations between their two countries.
The two met at Istanbul’s Dolmabahçe Palace, an Ottoman-era building designed by the Armenian Balyan family of architects.
The parties, according to Pashinyan's office, emphasized the importance of continuing constructive dialogue and achieving concrete results. The two delegations also touched upon regional developments and possible directions of bilateral cooperation in this context.
The leaders of the two countries reaffirmed their readiness to continue direct contact and dialogue.
They exchanged views on the Armenia-Azerbaijan peace process, as well as the Armenian government's Crossroads of Peace project.
Erdoğan’s office, in a brief statement, merely reported that the two had met but provided no specifics on what was discussed.