Փաշինյանը Ստամբուլում այցելել է Սուրբ Աստվածածին աթոռանիստ մայր եկեղեցի
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցի շրջանակում Ստամբուլում այցելել է Սուրբ Աստվածածին աթոռանիստ մայր եկեղեցի։ Այս մասին հաղորդում են վարչապետի աշխատակազմից։
Վարչապետին ուղեկցել են եկեղեցու խորհրդի ատենապետ Հրանտ Մասկաֆյանը, երկրորդ ատենապետ Մինաս Արսլանը, ինչպես նաև եկեղեցուն կից հայկական դպրոցի տնօրեն Քլոտիա Տեմիրը: Վարչապետ Փաշինյանը շրջել է եկեղեցում, կատարել մոմավառություն և ծանոթացել համայնքային կյանքի պայմաններին։
Այցի ընթացքում վարչապետը եղել է նաև նախակրթարանում և հայկական դպրոցում՝ տեղում ծանոթանալով կրթական ծրագրերին ու համայնքային նախաձեռնություններին։

Премьер-министр Пашинян посетил в Стамбуле Кафедральный Собор Пресвятой Богородицы
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян в рамках рабочего визита в Стамбул посетил Кафедральный Собор Пресвятой Богородицы.
Премьер-министра сопровождали председатель церковного совета Грант Маскафян, второй председатель Минас Арслан, а также директор армянской школы при церкви Клотия Темир. Премьер-министр Пашинян зажег свечу и ознакомился с условиями жизни общины.
В ходе визита премьер-министр также посетил дошкольное учреждение и армянскую школу, ознакомившись с образовательными программами и инициативами общины.