Փաշինյանը Ստամբուլում այցելել է Սուրբ Աստվածածին աթոռանիստ մայր եկեղեցի
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցի շրջանակում Ստամբուլում այցելել է Սուրբ Աստվածածին աթոռանիստ մայր եկեղեցի։ Այս մասին հաղորդում են վարչապետի աշխատակազմից։
Վարչապետին ուղեկցել են եկեղեցու խորհրդի ատենապետ Հրանտ Մասկաֆյանը, երկրորդ ատենապետ Մինաս Արսլանը, ինչպես նաև եկեղեցուն կից հայկական դպրոցի տնօրեն Քլոտիա Տեմիրը: Վարչապետ Փաշինյանը շրջել է եկեղեցում, կատարել մոմավառություն և ծանոթացել համայնքային կյանքի պայմաններին։
Այցի ընթացքում վարչապետը եղել է նաև նախակրթարանում և հայկական դպրոցում՝ տեղում ծանոթանալով կրթական ծրագրերին ու համայնքային նախաձեռնություններին։

Pashinyan Visits Holy Mother of God Armenian Apostolic Patriarchal Church in Istanbul
Armenian PM Nikol Pashinyan, now in Turkey on a working visit, toured the Holy Mother of God Armenian Apostolic Patriarchal Church in the Kumkapı neighborhood of Istanbul.
Pashinyan, according to his office, was accompanied by the Chairman of the Church Council Hrant Maskafian, the Second Chairman Minas Arslan, as well as the Director of the Armenian School attached to the church, Claudia Demir.
Pashinyan toured the church, lit candles, and got acquainted with the conditions of Armenian community life in the area.