Պատանի ջութակահար Դավիթ Բաբայանը միջազգային մրցույթում արժանացել է 2-րդ մրցանակի
ԿԳՄՍ նախարարության ֆինանսավորմամբ իրականացվող «Աջակցություն շնորհալի պատանի երաժիշտ-կատարողների մասնագիտական կարողությունների զարգացմանը և կատարելագործմանը» ծրագրի անդամ, ջութակահար Դավիթ Բաբայանը Համբուրգում կայացած International Showcase Music Competition մրցույթի B խմբում (12-14 տարեկաններ) արժանացել է 2-րդ մրցանակի։
Ի նշանավորումն իր հաղթանակի՝ մրցույթի ժյուրիի որոշմամբ Դավիթը ելույթ է ունեցել «New Jersey Sinfonietta» նվագախմբի հետ։
«Աջակցություն շնորհալի պատանի երաժիշտ-կատարողների մասնագիտական կարողությունների զարգացմանը և կատարելագործմանը ծրագիրն ուղղված է 10-20 տարեկան, առավել տաղանդավոր պատանի երաժիշտ-կատարողների հմտությունների (դասական երաժշտական գործիքներ՝ դաշնամուր, ջութակ, թավջութակ) զարգացմանը, կատարելագործմանն ու խրախուսմանը` միջազգային ասպարեզում հայկական կատարողական արվեստը հետագայում ներկայացնելու նպատակով: Ծրագրում ընդգրկվում են տաղանդի զարգացման «Մեկնարկ» նպատակային ծրագրի 15 շնորհալի երաժիշտ-կատարողներ։

Юный скрипач Давид Бабаян удостоен второй премии на международном конкурсе в Гамбурге
Участник проекта “Содействие развитию и усовершенствованию профессиональных навыков талантливых юных музыкантов-исполнителей”, скрипач Давид Бабаян удостоен второй премии в возрастной группе 12-14 лет на конкурсе International Showcase Music Competition, который состоялся в Гамбурге. По решению жюри конкурса Давид выступил с оркестром “New Jersey Sinfonietta”.
Проект, который финансирует Министерство образования, науки, культуры и спорта Армении, предназначен для талантливых юных музыкантов-исполнителей (фортепиано, скрипка, виолончель) в возрасте от 10 до 20 лет с целью дальнейшего представления армянского исполнительского искусства на международной арене. Участниками проекта являются 15 одаренных музыкантов-исполнителей.