2,5 մլրդ դրամ ՀՖՖ-ին՝ ֆուտբոլի 4 դպրոց կառուցելու համար
Ֆուտբոլի ենթակառուցվածքների զարգացման նպատակով Երևանում, Արարատի, Գեղարքունիքի և Տավուշի մարզերում կկառուցվի ֆուտբոլի 4 դպրոց՝ արհեստական կամ բնական խաղադաշտերով, անհրաժեշտ հարակից շինություններով, փակ մարզադահլիճներով:
Կառավարությունը «Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիա»-ին 2․5 մլրդ դրամ կհատկացնի՝ ՀՀ-ում ֆուտբոլի ենթակառուցվածքների զարգացման ծրագրի իրագործման համար:
Ծրագրի նախնական արժեքը կազմում է 5 մլրդ դրամ, սակայն ներկայիս նախագծով որպես աջակցություն ՀՖՖ-ին հատկացվում է միայն 50%-ը՝ 2.5 մլրդ դրամը։
«Կունենանք միջազգային ստանդարտներին համապաստախան ֆուտբոլի դպրոցներ։ Գործելու են նաև աղջիկների ֆուտբոլային թիմեր»,- հայտնեց ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը։
Երևանում ֆուտբոլի դպրոցի կառուցման համար ընտրվել է Դավիթաշեն թաղամասը, Արարատի մարզում՝ Արտաշատ քաղաքը, Գեղարքունիքում՝ Մարտունին, Տավուշում՝ Իջևան քաղաքը։

2,5 млрд драмов получит ФФА на строительство четырех школ футбола
С целью развития футбольных инфраструктур в Ереване, Араратской, Гегаркуникской и Тавушской областях будут построены 4 школы футбола, которые будут обеспечены полями с искусственным или натуральным покрытием, необходимыми вспомогательными сооружениями, закрытыми спортзалами.
Правительство выделит Федерации футбола Армении 2,5 млрд драмов на  реализацию в РА программы развития футбольных инфраструктур.
Предварительная стоимость программы 5 млрд драмов, однако этим проектом ФФА в качестве помощи будет выдено лишь 50% этой суммы – 2,5 млрд драмов.
“У нас появятся соответствующие международным стандартам школы футбола. Будут действовать футбольные команды девушек”,- сообщила министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян.
В Ереване под строительство футбольной школы отведено место в округе Давидашен, в Арарате – в городе Арташат, в Гегаркунике – в городе Мартуни, в Тавуше – в городе Иджеван.