«Ո՛չ էթնիկ զտմանը». բողոքի ակցիա ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի առջև
Մարտի 31-ին ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի առջև էին հավաքվել Արցախից 2020 թվականի պատերազմի հետեւանքով բռնի տեղահանվածներ, Հայաստանի քաղաքացիներ` արցախահայության դեմ Ադրբեջանի կողմից իրականացվող էթնիկ զտումը դադարեցնելու պահանջով։
Ցույցի նախաձեռնող խմբի անդամ Սեդա Գրիգորյանի խոսքով` իրենք դիմում են միջազգային հանրությանը` պահանջելով գործի դնել բոլոր հնարավոր, գործուն մեխանիզմները` կանխելու Ադրբեջանի կողմից Արցախի ազգաբնակչության հանդեպ իրականացվող էթնիկ զտման քաղաքականությունը։
Ցուցարարները պատրաստել էին նամակ, որի մի օրինակը փոխանցեցին ՄԱԿ-ի երեւանյան գրասենյակ, մյուսները` Հայաստանում ՌԴ, Ֆրանսիայի դեսպանատներ, որոնց ուղղությամբ շարժվեցին ակցիայից հետո։ Մանրամասները՝ տեսանյութում։

“Нет этнической чистке!”: акция протеста перед офисом ООН в Ереване
31 марта перед офисом ООН в Ереване прошла акция протеста с требованием прекратить этническую чистку, проводимую Азербайджаном в отношении армян Арцаха. В акции приняли участие лица, насильственно перемещенные из Арцаха вследствие войны 2020 года, и граждане Армении.
По словам члена инициативной группы Седы Григорян, они обращаются к международной общественности с требованием задействовать все возможные механизмы для недопущения проводимой Азербайджаном политики этнической чистки в отношении населения Арцаха.