Գեղամաբակի ուղղությամբ կրակոցները չեն դադարել․ իրավիճակը շարունակվում է լարված մնալ
«Լարված իրավիճակ է, այս պահին էլ կրակոցները շարունակվում են, տարբեր տրամաչափի զինատեսակներով կրակում են Գեղամաբակի ուղղությամբ»,-այս մասին «Հետքի» հետ զրույցում հայտնեց Գեղամասար խոշորացված համայնքի ղեկավար Հակոբ Ավետյանը։
Համայնքի ղեկավարի խոսքով՝ պատերազմից հետո բնակչության շրջանում միշտ էլ խուճապ ու լարվածություն եղել է, բայց վիճակը ծայրահեղ չէ։
Վիրավորների վերաբերյալ Հակոբ Ավետյանը նշեց, որ չունի հստակ տեղեկություն․ որքանով տեղյակ է՝ վիրավորները ժամկետային զինծառայողներ են։
Նշեց նաև, որ վերջին օրերին սահմանային իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ էր, կրակոցներ չեն լսվել։
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ Պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն էր տարածել, որ ժամը 17։30-ի սահմաններում ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները վերսկսել են կրակը հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ՝ օգտագործելով նաև հրետանային միջոցներ և անօդաչու թռչող սարքեր։

Азербайджанцы не прекращают обстрел Гегамабака. Ситуация на границе остается напряженной
“Ситуация напряженная. В настоящее время обстрел продолжается. Из оружия различного калибра обстреливают Гегамабак”,- сообщил Hetq.am руководитель укрупненной общины Гегамасар Акоп Аветян.
По его словам, после войны население пребывало в состоянии паники и напряженности, однако до крайнего обострения не доходило.
Касаясь наличия раненых, Аветян сказал, что точной информацией не располагает, известно лишь, что ранения получили срочные военнослужащие.
Глава общины также отметил, что в последние дни ситуация на границе была относительно спокойной, выстрелы не звучали.
Напомним, что немногим ранее Министерство обороны Армении сообщило о том, что около 17։30 подразделения азербайджанских вооруженных сил, используя артиллерийские средства и беспилотники, возобновили обстрел армянских позиций, дислоцированных на восточном направлении армяно-азербайджанской границы.