«10 տարում էդ մեքենան հաստատ մաշած կլինի»․ ԲՏԱ նախարարը՝ Ա. Սիմոնյանին նոր մեքենա գնելու մասին
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հին մեքենան 2011թ.-ից է սպասարկում, և նորի կարիք կա։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Վահագն Խաչատուրյանը. «10 տարվա ընթացքում էդ մեքենան հաստատ մաշած կլինի, և կարիք կար այն փոխելու»,- հայտնեց Վ. Խաչատուրյանը։
Լրագրողի այն հարցին՝ արդյոք արդար է, որ ճակատենցուն ՈՒԱԶ են հատկացնում, իսկ Ալեն Սիմոնյանին՝ BMW, նախարարն ասաց․ «Արդար է նրանով, որ Ճակատենում հարկավոր է ՈՒԱԶ մեքենա»։
Մեկ այլ հարցի, թե արդյոք հրատապ էր այսքան խնդիրների մեջ թանկարժեք մեքենա գնել՝ Խաչատուրյանը հայտնեց․ «Պետք ա եղել, էլի, կարո՞ղ ա չեղած տեղից առնում են»։
Հիշեցնենք, որ Կառավարության նոյեմբերի 25-ի նիստում ընդունված որոշմամբ՝ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի համար 90 մլն դրամ արժողությամբ մեքենա ձեռք կբերվի։ Կառավարությունը գնումը համարել է հրատապ։

“За десять лет эта машина наверняка износилась” – министр ВТП о покупке нового автомобиля для спикера парламента
Служебный автомобиль председателя Национального Собрания Алена Симоняна эксплуатируется с 2011 года, поэтому возникла необходимость в приобретении нового, заявил сегодня журналистам министр высокотехнологической промышленности Ваагн Хачатрян.
По словам министра, “за десять лет машина наверняка износилась и ее необходимо сменить”.
На вопрос, справедливо ли, что жителям села Чакатен Сюникской области выделен УАЗ, а Алену Симоняну – BMW, Хачатрян сказал: “Справедливо постольку, поскольку в Чакатене нужен именно УАЗ”.
На другой вопрос – “неужели при наличии стольких проблем покупка нового служебного автомобиля была так необходима?” – министр ответил: “Наверное, была необходима, иначе не стали бы покупать”.
Напомним, что на сегодняшнем заседании правительства было принято решение в срочном порядке приобрести для спикера парламента Алена Симоняна новый служебный автомобиль стоимостью 90 млн драмов.