ՌԴ ՊՆ-ն նոր առաջարկություններ է արել դեմարկացիայի և դելիմիտացիայի վերաբերյալ. Փաշինյան
«Երեկ Ազգային ժողովի հարցուպատասխանի ժամանակ ես հայտարարեցի, որ 2021թ.-ի մայիսից ի վեր, Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանների միջև դեմարկացիայի և դելիմիտացիա իրականացնելու վերաբերյալ երեք առաջարկ է հնչել Ռուսաստանի կողմից, և երեքն էլ, ըստ էության, մեզ համար ընդունելի են եղել և շարունակում են ընդունելի մնալ։ Երեկ իմ հայտարարություններից հետո ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը դեմարկացիայի և դելիմիտացիայի նախապատրաստական փուլի վերաբերյալ հանդես է եկել առաջարկություններով»,- այս մասին Կառավարության նոյեմբերի 18-ի նիստում հայտնեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Ըստ նրա՝ այդ առաջարկությունները Հայաստանի համար ընդունելի են։ Փաշինյանը խնդրեց Սուրեն Պապիկյանին Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարի հետ ճշգրտել մանրամասները, որպեսզի առաջարկներն իրագործվեն։

Минобороны РФ представило новые предложения по демаркации и делимитации – Н.Пашинян
“В ходе вчерашнего правительственного часа в Национальном Собрании я заявил, что с мая 2021 года со стороны России прозвучало три предложения по демаркации и делимитации границы между Арменией и Азербайджаном. И все три предложения, по сути, были и остаются для нас приемлемыми. После моих вчерашних заявлений Министерство обороны России выступило с новыми предложениями касательно подготовительного этапа демаркации и делимитации”,- сообщил на заседании правительства сегодня, 18 ноября, премьер-министр Никол Пашинян.
По словам премьера, эти предложения приемлемы для Армении. Пашинян попросил министра обороны Сурена Папикяна уточнить с российским коллегой детали с целью реализации предложений.