«Այդպիսին է սահմանված նոր կարգը»․ Ռուստամ Բադասյանը՝ պաշտոնյաների աշխատասենյակում վարչապետի լուսանկարի մասին
Ռուստամ Բադասյանը Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում հաստատեց, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի լուսանկարը փակցված է իր աշխատասենյակում։
«Այդպիսին է սահմանված նոր կարգը։ Որևէ օրենսդրական կարգավորում չկա, ուղղակի էդպես է հիմա ընդունված, և էդ կարգը պահպանվում է»,- ասաց ՊԵԿ նախագահը։
Լրագրողի այն հարցին, թե որտեղ է այդպիսի որոշում կայացվել՝ Բադասյանն ասաց․ «Բնականաբար Կառավարությունում է որոշվել այդ կարգը»։

“Таков установленный новый порядок”: Рустам Бадасян о фотографии Никола Пашиняна в кабинетах должностных лиц
На брифинге, который состоялся сегодня по завершении заседания правительства, председатель Комитета госдоходов Рустам Бадасян подтвердил, что в его кабинете висит фотография Никола Пашиняна.
“Таков установленный новый порядок. Никакого законодательного урегулирования нет, просто так сейчас принято, и этот порядок будет сохранен”,- заявил Бадасян.
На вопрос о том, где было принято такое решение, Бадасян ответил: “Естественно этот порядок был установлен в правительстве”.