Անահիտ Ավանեսյան․ «Քարոզարշավի հետևանքով ունենալու ենք կորոնավիրուսի հիվանդացության որոշակի աճ»
Նախընտրական քարոզարշավի հետևանքով կորոնավիրուսի հիվանդացության որոշակի աճ է գրանցվելու: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Անահիտ Ավանեսյանը:
«Նախորդ 7 և 14 օրերի համեմատականները արդեն իսկ ցույց են տալիս մի փոքր աճ։ Ընտրություններից հետո անգամ այս երկու օրը հիվանդացության տեմպի բավական մեծացում ենք նկատում»,-նշեց ասաց Ավանեսյանը:
Նրա խոսքով՝ պատվաստումներն այս ընթացքում պիտի օգնեն, որպեսզի հնարավոր լինի խուսափել նման աճից։ Այսօր պատվաստված քաղաքացիների թիվը, նախարարի պաշտոնակատարի տվյալներով, կանցնի 70 000-ը։
Ըստ Անահիտ Ավանեսյանի՝ եթե իրեն առաջարկեն շարունակել պաշտոնավարել որպես նախարար, սիրով կընդունի այդ առաջարկը, իր նախասիրությունը գործադիրում է։

Вследствие предвыборной агитации заболеваемость коронавирусом увеличится – Анаит Аванесян
Вследствие предвыборной агитации заболеваемость коронавирусом увеличится, сообщила на брифинге сегодня, 24 июня, министр здравоохранения Анаит Аванесян.
Данные за последние 7 и 14 дней показывают небольшой рост случаев заражения. После выборов заболеваемость Covid-19 заметно увеличилась, отметила глава Минздрава.
По словам А.Аванесян, в этот период могут помочь прививки, которые позволят избежать значительного распространения коронавируса. На сегодняшний день число вакцинированных граждан, по данным исполняющей обязанности министра здравоохранения, превышает 70 000.
Анаит Аванесян также сказала, что если ей предложат продолжать выполнять обязанности министра здравоохранения, она с радостью согласится.