Արցախի ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը հանդիպում է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի հետ
Արցախի ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ՝ մարտի 16-ին աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի հետ:
Կողմերն անդրադարձ են կատարել Արցախում անվտանգության ապահովմանը և խաղաղապահ առաքելության իրականացման ընթացքին, ինչպես նաև տարածաշրջանում ընթացող ռազմաքաղաքական գործընթացներին։ Հանդիպմանը քննարկվել են նաև մարդասիրական ոլորտի խնդիրներ։
Նախարարները, մասնավորապես, ընդգծել են 2020թ. սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծված ադրբեջանա-թուրքական զինված ագրեսիայի հետևանքով զոհված հայ զինծառայողների աճյունների դուրսբերման, ինչպես նաև բոլոր հայ ռազմագերիների և պատանդների ազատ արձակման ուղղությամբ ջանքերի ակտիվացման անհրաժեշտությունը՝ բարձր գնահատելով Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ ուժերի դերակատարությունն այս գործընթացում։

Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян встретился с министром обороны РА Вагаршаком Арутюняном
16 марта находящийся с рабочим визитом в Ереване министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян встретился с Министром обороны Республики Армения Вагаршаком Арутюняном.
Стороны рассмотрели вопросы обеспечения безопасности Арцаха, осуществления миротворческой миссии, а также военно-политические процессы в регионе. На встрече были обсуждены также проблемы гуманитарного характера.
Министры, в частности, коснулись эвакуации тел армянских военнослужащих, погибших в ходе азербайджано-турецкой вооруженной агрессии, развязанной против Республики Арцах 27 сентября 2020 года, а также отметили необходимость активизации усилий по освобождению всех армянских военнопленных и заложников, высоко оценив роль миротворческих сил Российской Федерации в этом процессе.