Պատերազմի հետևանքով տուժած զինծառայողների և կամավորների վերականգնողական բուժումն անվճար կլինի
Արցախում ծավալված ռազմական գործողությունների հետևանքով տուժած զինծառայողների և կամավորների, ինչպես նաև Հայաստանի պաշտպանությանը մասնակցած անձանց վերականգնողական բուժօգնությունը կիրականացվի պետության կողմից երաշխավորված անվճար և արտնյալ պայմաններով: Որոշումն ընդունվեց Կառավարության դեկտեմբերի 10-ի նիստում:
«Զինծառայողներին, ինչպես նաև փրկարար ծառայողներին և նրանց ընտանիքի անդամներին բժշկական օգնության ծառայություններ» ծրագրի շրջանակներում դեպքերի թվի ավելացում է նախատեսվում շուրջ 4000-ով, որը կպահանջի լրացուցիչ շուրջ 2,870 մլրդ դրամ:

Реабилитационное лечение пострадавших вследствие войны военнослужащих и ополченцев будет бесплатным
Реабилитационное лечение военнослужащих и ополченцев, пострадавших в результате военных действий в Арцахе, а также лиц, участвовавших в защите Армении, будет осуществляться за счет государства и на льготных условиях. Такое решение было принято на заседании правительства 10 декабря.
В рамках программы “Услуги по оказанию медицинской помощи военнослужащим, сотрудникам служб спасения и членам их семей” предусматривается увеличение числа бенефициаров примерно на 4000, что потребует дополнительно 2,870 млрд драмов.