Ադրբեջանը գրոհ է նախապատրաստում Մարտունի-Կարմիր շուկա ուղղություններով. ՊՆ խոսնակ
«Ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններում հակառակորդը հասցնում է հրթիռահրետանային հարվածներ և զանգվածաբար կիրառում հարվածային անօդաչու թռչող սարքեր՝ թիրախավորելով նաև խաղաղ բնակավայրերը, քաղաքացիական ենթակառուցվածքները և անգամ քաղաքացիական մարդատար ավտոմքենաները»,- հայտնում է Հայաստանի ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
Ըստ խոսնակի՝ ճակատային գծի ամբողջ երկայնքով թշնամական ուժերը կիրառում են հրետանի՝ նախապատրաստելով գրոհ զարգացնել Մարտունի-Կարմիր շուկա ուղղություններով:
«ՊԲ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրավիճակին՝ համապատասխան քայլեր ձեռնարկելով իրադրության հետագա զարգացումը վերահսկողության տակ պահելու համար»,- ասված է խոսնակի գրառման մեջ:

Azerbaijan Preparing to Attack in Direction of Martuni-Karmir Shuka
The Armenian Defense Ministry reports that the Azerbaijani military is launching missile and artillery strikes, coupled with the extensive use of drones, to target peaceful settlements, civilian infrastructure, and even civilian vehicles in all major directions of the Artsakh frontline.
Ministry Spokesperson Shushan Stepanyan says Azerbaijan is preparing an assault in the direction of Martuni-Karmir Shuka.
Artsakh Defense Army units are in control of the operational and tactical situation taking appropriate measures to maintain control of the situation, Stepanyan writes.