«Մարտունին մնում է նույն դիրքում, որ եղել է 90-ականների ժամանակ». Մարտունու քաղաքապետ
Արցախի Մարտունու շրջանում իրավիճակը մնում է լարված․ ողջ գիշարվա ընթացքում և առավոտյան շարունակվել են հրետակոծությունն ու հրթիռակոծությունը:
Մարտունու քաղաքապետ Էդիկ Ավանեսյանը հայտնում է, որ, չնայած վտանգավոր իրավիճակին, պատկան մարմինները վերականգնողական աշխատանքներ են անում՝ բավականին մեծ ռիսկայնությամբ, շատ դեպքում հայտնվելով թշնամու թիրախում:
Մարտունի քաղաքում իրականացնում են նաև մաքրման, ավերածությունների վերականգման աշխատանքներ։
«Պաշտպանության բանակի և աշխարհազորայինների համատեղ ուժերով արվում է հնարավորն ու անհնարինը դրված խնդիրների հավուր պատշաճի լուծման համար: Թշնամին ստացել է համարժեք պատասխան, որը երկար կհիշի: Ընդհանուր առմամբ՝ Մարտունին մնում է նույն դիրքում, որ եղել է 90-ականների ժամանակ: Մարտունին իր բնակիչներով կանգուն է, պինդ է ու գնալու ենք մինչև վերջ, իսկ մեր վերջը հաղթանակն է լինելու»,-ասում է քաղաքապետը։

Martuni Mayor: "We remain defiant and will emerge victorious"
Martuni Mayor Edik Avanesyan today reported that despite recent Azerbaijani shelling, the town remains defiant and will rebuild.
Avanesyan, in a statement today, said that the Artsakh Defense Army and local militia have repulsed all Azerbaijani attempts to advance on the town located on the Artsakh eastern border.
“The enemy has received an appropriate response it will long remember. Martuni, in general, remains in the same position as in the 1990s. Martuni and its residents stand tall and strong. It will persevere until the end and will emerge victorious,” Avensyan said.