Կառավարությունը մոտ 3,5 մլրդ դրամ կհատկացնի Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի համար
2020 թվականի ապրիլի 5-ին կայանալիք` Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի նախապատրաստման և անցկացման ծախսերը ֆինանսավորելու համար գործադիրը մոտ 3,5 մլրդ դրամ կհատկացնի 2020 թվականի պետական բյուջեով նախատեսված Կառավարության պահուստային ֆոնդի հաշվից:
2,5 մլրդ դրամը կհատկացվի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովին: ԿԸՀ-ին կտրամադրվի նաև 660 մլն դրամ՝ հանրաքվեի քվեարկության ժամանակ առնվազն 1.500 տեղամասերից քվեարկության ընթացքի և քվեարկության արդյունքների ամփոփման գործընթացի տեսանկարահանման և միաժամանակյա համացանցային հեռարձակման գործընթացն ապահովելու նպատակով: Ոստիկանությանը գործադիրը կհատկացնի մոտ 235 մլն դրամ:
«Ծախսվող գումարը, ի վերջո, ներհոսելու է տնտեսություն: Ժողովրդի ազատ կամարտահայտման համար պետք է ծախսվեն գումարներ: Քննարկումներն ու շահարկումներն այստեղ տեղին չեն»,- նշեց վարչապետ Փաշինյանը:

3,5 млрд драмов выделит правительство на проведение референдума по конституционным изменениям
На подготовку и проведение назначенного на 5 апреля 2020 г. референдума по конституционным изменениям правительство выделит из резервного фонда 3,5 млрд драмов.
2,5 млрд драмов получит Центризбирком. Еще 660 млн драмов будет выделено ЦИК на обеспечение видеосъемки и онлайн-трансляции процесса голосования и подсчета голосов на 1500 избирательных участках.
Полиция получит около 235 млн драмов.
“Потраченные суммы в конечном счете потекут в экономику. На свободное волеизъявление народа нужно тратить деньги. Обсуждения и спекуляции в данном случае неуместны”,- отметил премьер-министр Никол Пашинян.