Համայնքապետը չի ճանաչու՞մ իր պատգամավորին
ԱԺ պատգամավոր Խաչիկ Մանուկյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, թե Ոսկեվազի համայնքապետ Հայկ Հովհաննիսյանը իրականում տեղեկացված չէ, որ իրենց պատգամավորը ոչ թե ինքն է, այլ Լյովա Խաչատրյանը:
«Ոսկեվազը նոր է մտել իմ տարածքի մեջ, մինչ այդ ես չեմ եղել այնտեղի պատգամավորը: Ի՞նչ անեմ, գնամ այնտե՞ղ էլ պատգամավորություն անեմ, որ ինձ տեսնեին»,-ասում է Խաչիկ Մանոկյանը:
Այնուհետեւ պատգամավորը հավելեց, որ ինքն անպայման առաջադրվելու է թիվ 15 ընտրատարածքում: Հարցին, թե ՀՀԿ-ն սատարելու՞ է իրեն, Խաչիկ Մանուկյանը պատասխանեց. «Չգիտեմ, ՀՀԿ-ին հարցրեք»:
Նշենք, որ Ոսկեվազի համայնքապետ Հայկ Հովհաննիսյանը «Հետքին» ասել էր, թե իրենց պատգամավորին տեսել է միայն ընտրության օրը, եւ դրանից հետո հանդիպումներ չեն եղել:

Староста Воскеваза не знает, кто их депутат?
Глава администрации села Воскеваз Айк Ованнисян не знает, что их депутатом является не Хачик Манукян, а Лева Хачатрян. Об этом в беседе с “Hetq”-ом сказал Хачик Манукян.
“Воскеваз недавно вошел в мой избирательный округ. До этого их депутатом был не я. Что я должен был сделать, развернуть там депутатскую деятельность, чтобы они увидели меня?” – с недоумением заметил Х.Манукян.
Он также заявил, что обязательно будет баллотироваться в 15-ом избирательном округе. На вопрос, поддержит ли его Республиканская партия Армении, Манукян ответил: “Не знаю. Спросите об этом РПА”.
Отметим, что староста села Воскеваз Айк Ованнисян сказал “Hetq”-у, что депутата от их избирательного округа видел только в день выборов, после этого они не встречались.