Արթուր Սաքունց. «Ի տարբերություն նախորդ ընտրությունների՝ ընտրողների ակտիվությունը բավականին մեծ է»
Վանաձորի 23/50 ընտրատեղամասում, որը գտնվում է թիվ 17 ավագ դպրոցի տարածքում, ընտրողների ակտիվություն նկատվեց ժամը 11:00-ից հետո: Մինչ այդ ժամը 1927 ընտրողների ընդհանուր թվի միայն 8-ն էր կատարել իր ընտրությունը, այն է՝ 150 քաղաքացի: 12:30-ից սկսած ընտրողների թիվը հատեց 320-ի սահմանը:
Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի տնօրեն Արթուր Սաքունցի խոսքով՝ այս ընտրություններին ուղղորդումներ չի տեսնում:
«Հասցրել եմ լինել երկու ընտրատեղամասում դեռևս, ուղղակի հանձնաժողովի անդամները պետք է շատ ավելի պատրաստված լինեին, որպեսզի ընտրական գործընթացն ավելի լավ կազմակերպեն, բացատրեն քվեարկության կարգը: Այլ մտահոգություններ դեռևս չկան»:
«Ի տարբերություն նախորդ ընտրությունների՝ ընտրողների ակտիվությունը բավականին մեծ է»,- նկատում է Արթուր Սաքունցը՝ նշելով, որ դա հիմնականում կախված է տեղամասերից:

Артур Сакунц: “В отличие от предыдущих выборов активность избирателей доввольно высокая”
На избирательном участке 23/50 в Ванадзоре, который расположен в здании 17-ой старшей школы, после 11.00 наблюдалась активность избирателей. До этого часа из 1927 зарегистрированных здесь избирателей на выборя явились лишь 150. После 12.30 это число перевалило за 320.
Директор Ванадзорского офиса Хельскинской гражданской ассамблеи Артур Сакунц отметил, что на этих выборах не видит направленного голосования.
“Я успел побывать на двух участках. Отмечу лишь, что члены избирательных комиссий должны были быть более подготовленными, чтобы могли объяснять гражданам порядок голосования. Других замечаний пока нет”,- сказал Сакунц.