Ռոբերտ Քոչարյանի դահուկների կապը քաղաքականության հետ
ՀՀ երկրորդ նախագահ մամուլի խոսնակ Վիկտոր Սողոմոնյանը «Հետքին» տեղեկացրեց, որ այսօր Ռոբերտ Քոչարյանը հանդես չի գալու որեւէ հայտարարությամբ, եւ մամուլում շրջանառվող լուրերն իրականությանը չեն համապատասխանում:
Նշենք, որ մամուլում լուրեր էին շրջանառվում, թե Ռոբերտ Քոչարյանն այսօր գալիք ընտրությունների թեմայով հանդես է գալու հայտարարությամբ:
«Ես հիմա ոչինչ ասել չեմ կարող, կառաջարկեի մի փոքր էլ սպասել, քանի որ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ գալիք ընտրությունների թեման չեմ քննարկել, առաջիկայում կքննարկեմ: Այս պահին որեւէ նորություն չկա»,- ասաց Վիկտոր Սողոմոնյանը:
Հարցին, թե Ռոբերտ Քոչարյանը ընտրությունների հետ կապված քաղաքական հանդիպումներ ունենու՞մ է, Վիկտոր Սողոմոնյանը պատասխանեց. «Վերջին շրջանում հաճախակի եղել է Ծաղկաձորում, հիմա էլ, եթե գնաք Ծաղկաձոր, իրեն դահուկներով կտեսնեք: Ինչքանով դահուկները քաղաքականության հետ կապ ունեն... Իհարկե ունեն»:

Связь между лыжами Роберта Кочаряна и политикой
Пресс-секретарь второго президента РА Виктор Согомонян сообщил “Hetq”-у, что Роберт Кочарян не выступит сегодня с каким-либо заявлением и что появившиеся в прессе сведения не соответствуют действительности.
Отметим, что в прессе появилась информация о том, что сегодня Роберт Кочарян выступит с заявлением по поводу предстоящих выборов.
“Сейчас я ничего не могу сказать. Предлагаю немного подождать, поскольку я не обсуждал с Робертом Кочаряном вопрос о предстоящих выборах. Обсуждать будем в ближайшее время. На данный момент никаких новостей нет“,- сказал В.Согомонян.
На вопрос, намерен ли Роберт Кочарян провести политические встречи в связи с выборами, пресс-секретарь экс-президента РА ответил: “В последнее время он часто бывает в Цахкадзоре. Если вы поедете в Цахкадзор, то увидите его катающимся на лыжах. В какой степени лыжи связаны с политикой...? Конечно связаны“.