Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՍԴՀԿ կենտրոնական վարչության անդամներին
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Սոցիալ-դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության կենտրոնական վարչության անդամներին՝ ՍԴՀԿ կենտրոնական վարչության ատենապետ Համբիկ Սարաֆյանի գլխավորությամբ:
Վարչապետի պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստան-Սփյուռք կապերին, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետությունում տեղի ունեցող քաղաքական փոփոխություններին առնչվող հարցեր:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է ՍԴՀԿ դերը հայապահպանության, Հայաստան-Սփյուռք համագործակցության ամրապնդման գործում և հույս հայտնել, որ ներհայաստանյան քաղաքական իրադարձությունները նոր ազդակ կհաղորդեն Սփյուռքի և սփյուռքահայ քաղաքական կառույցների հետ հարաբերություններին:
ՍԴՀԿ կենտրոնական վարչության ատենապետը ողջունել է Հայաստանում տեղի ունեցող փոփոխությունները և ընդգծել, որ ՍԴՀԿ-ն անվերապահ աջակցում է Նիկոլ Փաշինյանին՝ ժողովրդավարական, իրավական պետության կառուցման, տնտեսության զարգացման և բարեփոխումների իրականացման գործում:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստան-Սփյուռք կապերի հետագա սերտացման հարցին: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Հայաստանի զարգացման օրակարգում սփյուռքահայության մեծ ներուժի ներգրավման գործուն մեխանիզմների ձևավորումը: ՍԴՀԿ կենտրոնական վարչության անդամները նշել են, որ պատրաստ են ակտիվ համագործակցել ՀՀ կառավարության հետ այդ ուղղությամբ:

Никол Пашинян принял членов центрального управления Социал-демократической партии “Гнчакян”
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян сегодня принял членов центрального управления Социал-демократической партии “Гнчакян” во главе с председателем центрального управления Амиком Сарафяном.
На встрече были обсуждены связанные с отношениями между Арменией и диаспорой вопросы, а также политические изменения в Армении.
Никол Пашинян подчеркнул важную роль Социал-демократической партии “Гнчакян” в сохранении армянской идентичности, укреплении сотрудничества между Арменией и диаспорой и выразил надежду, что политические события в Армении придадут новый импульс отношениям с диаспорой и армянскими политическими структурами диаспоры.
Председатель центрального управления Социал-демократической партии “Гнчакян” приветствовал происходящие в Армении изменения и подчеркнул, что партия “Гнчакян” поддерживает Никола Пашиняна в построении демократического, правового государства, достижении экономического развития и осуществлении реформ.
Собеседники коснулись вопроса дальнейшего укрепления отношений Армения-Диаспора. Никол Пашинян подчеркнул важность формирования эффективных механизмов вовлечения большого потенциала армян диаспоры в повестку развития Армении. Члены центрального управления Социал-демократической партии “Гнчакян” отметили, что готовы активно сотрудничать с правительством Армении в этом направлении.