Սևակ Միքայելյանն ընտրվեց Հրազդանի քաղաքապետ
Կոտայքի մարզկենտրոն Հրազդանի քաղաքապետի արտահերթ ընտրություններում հաղթանակ է տարել «Քաղաքացիական պայմանագիր» (ՔՊ) կուսակցության անդամ, ինքնաառաջադրված Սևակ Միքայելյանը՝ ԱԺ պատգամավոր, ՔՊ վարչության նախագահ Սասուն Միքայելյանի 25-ամյա որդին:
Բոլոր 28 ընտրատեղամասերի ձայների հաշվարկի նախնական արդյունքներով՝ Սևակ Միքայելյանի օգտին քվեարկել է 10 681 քաղաքացի կամ քվեարկության մասնակիցների ընդհանուր թվի 65,68 %-ը: Հրազդանի համայնքապետի մյուս թեկնածուն՝ անկուսակցական, 24-ամյա Լևոն Ստեփանյանը ստացել է 4 819 քվե, որը կազմում է քվեարկության մասնակիցների ընդհանուր թվի 29,63 %-ը: 762 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել:
Հրազդանում ընտրելու իրավունք ուներ 44 154 քաղաքացի, որոնցից 16 262-ը կամ 36,83 %-ն է մասնակցել քվեարկությանը: Վերջին 16 տարիների ընթացքում առաջին անգամ Հրազդանը նոր քաղաքապետ ունեցավ: 2002 թվականից համայնքի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած, ՀՀԿ-ական Արամ Դանիելյանը այս տարվա հուլիսի 2-ին հրաժարական տվեց:

Севак Микаелян избран мэром Раздана
На внчеоередных выборах мэра областного центра Котайкской области города Раздана победу одержал член партии “Гражданский договор”, 25-летний сын председателя правления “ГД” Сасуна Микаеляна Севак Микаелян, выдвинутый в порядке самовыдвижения.
По предварительным результатам, за Севака Микаеляна проголосовали 10.681 избиратель, или 65,68% участвовавших в голосовании граждан. Другой кандидат в мэры, 24-летний беспартийный Левон Степанян получил 4.819 голосов, или 29,63% от общего числа участников голосования. 762 бюллетеня были признаны недействительными.
Впервые за 16 лет в Раздане избран новый мэр. С 2002 г. эту должность занимал член Республиканской партии Арам Даниелян, который 2 июля с.г. подал в отставку.