Սամվել Մայրապետյանի մեղադրանքը կաշառք ստանալու միջնորդության վերաբերյալ է. նա դատարանում է
Գործարար, Հ2 հեռուսաընկերության սեփականատոր Սամվել Մայրապետյանի գործը կաշառք ստանալու միջնորդության վերաբերյալ է: Այս մասին «Հետք»-ին ասաց նրա պաշտպան Կարեն Բատիկյանը:
Նշենք, որ Մայրապետյանն այս պահին բերվել է դատարան, որտեղ քննվում է նրա նմատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ միջնորդությունը: Թե ինչ չափի կաշառքի մասին է խոսքը, Բատիկյանը չմանրամասնեց:
Պաշտպանը նշեց, որ Մայրապետյանը ձերբակալվել է հոկտեմբերի 6-ին, ձերբակալման դեմ բողոք է բերվել, որը ևս այսօր կքննվի: Նշենք, որ դատավորը, ով քննելու է ձերբակալման դեմ տարված բողոքն ու կալանքի միջնորդությունը, Աննա Մաթևոսյանն է:

Самвелу Майрапетяну предъявлено обвинение в посредничестве в получении взятки
Уголовное дело против предпринимателя, владельца телекомпании “Второй канал” Самвела Майрапетяна возбуждено по факту посредничества в получении взятки. Об этом Hetq.am сообщил защитник Майрапетяна Карен Батикян.
В эти минуты С.Майрапетян находится в суде, где рассматривается ходатайство об избрании в отношении него ареста в качестве меры пресечения.
Адвокат не сообщил, о какой сумме идет речь. По его словам, Майрапетян был задержан 6 октября. Против этих действий подана жалоба, которая также будет рассмотрена сегодня в суде.