Սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը խստորեն հետևում են հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շարունակում ձեռնարկել անհրաժեշտ քայլեր մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար»,- գրված է հաղորդագրության մեջ:

В период с 30-го сентября по 6-е октября на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск противник нарушил режим прекращения огня около 150 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 1000 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
“Подразделения Армии обороны строго следуют режиму прекращения огня и продолжают предпринимать необходимые шаги по организации надежной обороны боевых позиций”,- говорится в сообщении.