Ալավերդու բժշկական կլինիկան վերանորոգվել է
Ալավերդում բժշկական կլինիկան, ԱՄՆ կառավարության ֆինանսավորմամբ, վերանորոգվել է: Կլինիկան, որի վերանորոգման  գինը 75,000 ԱՄՆ դոլար է, Միացյալ Նահանգների մարդասիրական օգնության ամենամեծ վերանորոգման ծրագիրն է Հայաստանում:
Նոր սարքավորումներով հագեցած բժշկական կլինիկան կծառայի Լոռու և Տավուշի բնակիչներին: Հունական Բժշկական Ֆոնդի (Greek Medical Fund) «Hippocrates-Armenia» կազմակերպությունը, որը 2001թ.-ից սկսած հովանավորվում է Միացյալ Նահանգների կառավարության կողմից, կղեկավարի կլինիկան:
Հունական Բժշկական Ֆոնդը սոցիալապես խոցելի խմբերին և պակաս ռեսուրսավորված հաստատություններին տրամադրում է անվճար բժշկական ծառայություններ և տարածում դեղագործական և բժշկական պարագաներ: Ֆոնդը նաև իրականացնում է շարժական այցելություններ հեռավոր գյուղեր: Նոր վերանորոգված կլինիկան կծառայի ի նպաստ տարածաշրջանի բոլոր բնակիչների և կտրամադրի բարձրորակ բժշկական խնամք:  Այս մասին հայտնում է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան մամլո ծառայությունը:

Alaverdi Medical Clinic Opening
Today, a renovated medical clinic, funded by the United States Government, will open in Alaverdi. The clinic, which cost $75,000 to renovate, is the United States Government’s largest humanitarian assistance renovation project in Armenia.
The newly refurbished medical clinic will serve the residents of Lori and Tavush Marzes. The Greek Medical Fund “Hippocrates – Armenia,” an organization supported by the United States Government since 2001, will operate and administer the clinic.
The Greek Medical Fund provides medical services free of charge and distributes pharmaceuticals and medical supplies to socially vulnerable populations and under-resourced facilities in Armenia. The Fund also conducts mobile medical visits to remote villages. The newly renovated clinic will benefit all residents in the area and will provide better access to high quality medical care.