Հաղթողը կմեկնի Ֆրանսիա
Վաղը Հայ-Ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի Մշակույթի տանը տեղի կունենա ֆրանսիական երգի միջբուհական մրցույթ-փառատոն: Փառատոնը կազմակերպվում է Սլավոնական համալսարանի նախաձեռնությամբ Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատան աջակցությամբ 2009 թվականից:
Փառատոնի մասնակիցները Հայաստանի առաջատար բուհերն են: Ամեն բուհ-մասնակից հանդես է գալու մի քանի ֆրանսիական երգով:
Ժյուրիի անդամներն են Հայաստանի հայտնի երաժիշտները, ժյուրիի նախագահ` Հայաստանի Հանրային ռադիոյի էստրադային սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար, կոմպոզիտոր, ՀՀ Արվեստի վաստակավոր գործիչ Երվանդ Երզնկյան: Փառատոնի պատվավոր հյուրերն են Հայաստանւմ Ֆրանսիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անրի Ռեյնոն, Հայաստանւմ Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կոնստանտին Օբոլենսկին, Հայաստանում Ռումինիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան տիկին Կրինա Ռոդիքա Պրոնարիուն և մասնակից բուհերի ռեկտորները: Մրցույթի հաղթողը կստանա գրանդ-պրի մրցանակ` երկշաբաթյա այցելություն Ֆրանսիա:
Միջոցարման գլխավոր հովանաոորը, ինչպես հայտնում են ՀՌՀ մամուլի ծառայությունից, «Օրանժ Արմենիա» ընկերությունն է:

Победитель поедет во Францию
Забтра в Доме Культуры Российско-Армянского (Славянского) университета состоится Межвузовский фестиваль-конкурс французской песни. Фестиваль проводится с 2009 года по инициативе Российско-Армянского (Славянского) университета при поддержке Посольства Франции в РА.
В нем примут участие ведущие вузы страны. Каждый вуз-участник представит несколько французских песен последнего десятилетия.
В состав жюри войдут известные музыканты Армении, председатель жюри-художественный руководитель эстрадно-симфонического оркестра Общественного телевидения и радио Армении, заведующий кафедрой джаза Ереванской консерватории , композитор, заслуженный деятель искусств Армении Ерванд Ерзнкян. Почетными гостями фестиваля-конкурса являются Чрезвычайный и Полномочный посол Франции в Республике Армения Анри Рено, Чрезвычайный и Полномочный посол Швейцарии в Республике Армения Константин Оболенский, Чрезвычайный и Полномочный посол Румынии в Республике Армения Крина Родика Пронариу, а также ректора вузов-участников.
Победитель конкурса получит гран-при двухнедельную поездку во Францию. Главный спонсор мероприятия “Оранж Армения”.