«Համակարգիչ բոլորի համար » ծրագրի շրջանակում ստորագրեց հուշագիր
Այսօր ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության դահլիճում Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը, ի դեմս հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանի և Orange Արմենիան, ի դեմս Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուայի, ստորագրել են համագործակցության հուշագիր` «Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի շրջանակում համագործակցություն ծավալելու նպատակով:
Համագործակցության շրջանակներում Orange-ի վաճառքի ցանցում, որը ծածկում է հանրապետության բոլոր մարզերը, կիրականացվի համակարգիչների վաճառք 0 տոկոս կանխավճարով և երկու տարի մարման ժամկետով:
«Հայաստանում ծառայությունների մատուցման մեկնարկի օրվանից սկսած` մենք մեր առջև նպատակ ենք դրել լայնաշերտ ինտերնետը հասցնել բոլորին` անկախ եկամուտներից ու բնակության վայրից: Դրան է միտված եղել մեր քաղաքականությունն ինտերնետի ոլորտում: Այժմ հպարտ ենք միանալ «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» Հիմնադրամի և ՀՀ Կառավարության նախաձեռնած այս ծրագրին, որը նույնպես նպատակ ունի մասսայականացնել ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների օգտագործումը Հայաստանում: Կարծում եմ, որ այս նախաձեռնությանն ի սպաս դնելով վաճառքի մեր ընդարձակ ցանցն ու մեր հնարավորությունները` կօժանդակենք Հայաստանում տեղեկատվական հասարակության կայացմանը»,- Orange-ի մամլո ծառայության փոխանցմամբ՝ ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
«Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագիրն ուղղված է Հայաստանի Հանրապետությունում տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության ոլորտների զարգացմանը և տեղեկատվական հասարակության կայացմանը, մասնավորապես` հասարակության լայն խավերի շրջանում համակարգիչների տարածմանը, ինտերնետ հասանելիության ապահովմանը և էլեկտրոնային բովանդակության օգտագործման ծավալների մեծացմանը:
«Համակարգիչ բոլորի համար » ծրագիրն իրականացվում է Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» Հիմնադրամի կողմից` ՀՀ Կառավարության, ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության, Համաշխարհային Բանկի և Կենտրոնական Բանկի աջակցությամբ:

Today “Enterprise Incubator” Foundation and Orange Armenia signed a memorandum of collaboration in the conference hall of the RA Ministry of Economy, which aimed at collaboration in the frames of “Computer for all” project.
In the scope of this collaboration Orange will carry out sale of the computers at 0% prepayment and with 2 years of redemption period through its distribution network, which covers all the regions of the Republic.
Bruno Duthoit, Orange Armenia CEO, said: “From the very first day of the launch of our services in Armenia, we have set ourselves a goal to make broadband internet accessible to all, regardless of income and geographical location. We have been following this aim when implementing our company policy in the internet market. Now we are proud to join this project, initiated by “Enterprise Incubator” Foundation and the RA Government, which also aims to popularize use of the information technologies. I believe that by joining it with the possibilities provided by our extended sales network will enable to help building the information society”.
“Computer for all” project aims at developing the domain of information and telecommunication technologies in the Republic of Armenia, notably, making computers accessible to the larger groups of the society, ensuring internet accessibility and increasing the volumes of usage of electronic content.
“Computer for all” project is implemented by “Enterprise Incubator” Foundation by the support of the RA Government, the RA Ministry of Economy, the World Bank and the Central Bank.