Ռոբերտ Քոչարյանը դատարանում է
Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին կալանավորելու վերաբերյալ դատական նիստը շարունակվում է։ Այն դռնփակ է, տեղի է ունենում Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում։ Քոչարյանը դատարանի շենք է մտել, ամենայն հավանականությամբ, հետնամուտքից։ Դատարան մուտք գործելուց հետո նրա փաստաբաններից որեւէ մեկը նիստի դահլիճից դուրս չի եկել եւ որեւէ տեղեկություն չկա, թե ինչ է տեղի ունենում դահլիճում։
Երեկ «Երկիր Մեդիա» հեռուսաընկերությանը տված հարցազրույցում Քոչարյանը նշել էր, թե չի ընդունում առաջադրված մեղադրանքը, քանի որ այն «շինծու» է, իսկ իր նկատմամբ «քաղաքական վենդետա» է իրագործվում։
Հիշեցնենք, որ երեկ «Մարտի 1-ի» գործով Հատուկ քննչական ծառայություն հրավիրվելուց հետո նրա նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 300.1-ին հոդվածի 1-ին մասով այն բանի համար, որ նա այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ տապալել է Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական կարգը:

Роберт Кочарян находится в суде
Судебное заседание по вопросу ареста второго президента Армении Роберта Кочаряна продолжается. Заседание проходит при закрытых дверях. Кочарян, по всей видимости, зашел в здание суда через запасной вход. После прихода второго президента в суд никто из его адвокатов не выходил из зала заседаний и не общался с журналистами.
В своем вчерашнем интервью телекомпании “Еркир медиа” Кочарян отметил, что не признает предъявленное ему обвинение, поскольку оно “сфабриковано”, а в отношении него осуществляется “политическая вендетта”.
Напомним, что в рамках уголовного дела о событиях 1-2 марта в Ереване вчера в Специальной следственной службе Роберту Кочаряну было выдвинуто обвинение по ч.1 ст.300.1 УК РА – свержение конституционного строя Республики Армения по предварительному сговору с другими лицами.