Մանվել Գրիգորյանի բարեկամներից մեկը ձերբակալվել է
ԱԺ պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի ամառանոցում հայտնաբերված ապօրինի զենք-զինամթերքի գործով երեկ ձերբակալել են նրա բարեկամներից մեկին: Այս մասին «Հետք»-ին հայտենց ՀՔԾ մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը:
Նրա փոխանցմամբ՝ Գրիգորյանի բարեկամը ձերբակալվել է ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու կասկածանքով՝  Քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
Քննչական ծառայությունից չմանրամասեցին, թե ով է ձերբակալվածը՝ խոստանալով քիչ անց գործի վերաբերյալ նոր մասնրամասներ հաղորդել: Սակայն նշեցին, որ ձերբակալվածը Գրիգորյանի կինը չէ, ինչպես երեկվանից մամուլում լուրեր էին շրջանառվում:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 16-ին Մանվել Գրիգորյանի առանձնատանը ԱԱԾ-ն հայտնաբերել է «Զինվորի բաժին» նշագրումով սնունդ, հիգիենիկ պարագաներ, դեղորայք, զինվորական հանդերձանք, պաշտպանության նախարարության կողմից տրամադրված սնունդ: Բացի այդ, 2016թ. ապրիլյան պատերազմի օրերին բազմաթիվ քաղաքացիներ և կազմակերպություններ օգնության նպատակով առաջնագծում ծառայություն իրականացնող զինվորներին փոխանցելու համար ԵԿՄ-ին են տրամադրել սննդամթերք, հագուստ, տնտեսական այլ պարագաներ. նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ Գրիգորյանը դրանք հափշտակել է, տեղափոխել իրեն պատկանող տարածք՝ օգտագործելով անձնական կարիքների, այդ թվում՝ իրեն պատկանող կենդանիներին կերակրելու համար:

Задержан родственник Манвела Григоряна
По делу о хранении на даче депутата Национального Собрания Манвела Григоряна незаконного оружия и боеприпасов задержан один из его родственников. Об этом Hetq.am сообщила пресс-секретарь Специальной следственной службы Марина Оганджанян.
По словам пресс-секретаря, родственник Григоряна задержан по подозрению в хранении незаконного оружия и боеприпасов.
Напомним, что 16 июня Служба национальной безопасности обнаружила в особняке Манвела Григоряна продукты питания с надписью “Солдатский паёк”, предметы гигиены, лекарства, военное обмундирование, питание, предоставленное Министерством обороны. Кроме того, в дни апрельской войны 2016 г. многочисленные граждане и организации с целью оказания помощи находящимся на передовой военнослужащим передали Союзу ополченцев “Екрапа” продукты питания, одежду, хозяйственные товары. Предварительное следствие выявило, что Григорян доставил всю помощь на свою дачу и использовал в личных целях, в том числе для кормления животных, которые содержались в его зверинце.