Մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող Վահագն Էլոյանը
Հունիսի 10-ին` ժամը 18:00-ի սահմաններում, ՊԲ հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող, 1992թ. ծնված Վահագն Ջոնիկի Էլոյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին ու ծառայակիցներին»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Вследствие выстрела со стороны противника погиб контрактный военнослужащий Ваагн Элоян
10 июня около 18.00 на боевом посту одной из воинских частей, дислоцированных на юго-восточном направлении Армии обороны, смертельное огнестрельное ранение вследствие выстрела со стороны противника получил контрактный военнослужащий Армии обороны Ваагн Джоникович Элоян, 1992 г.р. Об этом сообщает Министерство обороны Республики Арцах.
Проводится следствие с целью выяснения обстоятельств произошедшего.
"Министерство обороны Республики Арцах разделяет горечь тяжелой утраты и выражает свою поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам погибшего военнослужащего",- говорится в заявлении МО РА.