Առողջապահության նորանշանակ նախարարը ներողություն է խնդրում
Առողջապահության նորանշանակ նախարար Արսեն Թորոսյանն անդրադարձել է իր հասցեին հնչեցրած քննադատություններին.
«Առողջապահության նորանշանակ նախարար Արսեն Թորոսյանի ֆեյսբուք էջի գրառումները և տարբեր հարթակներում հնչեցրած հայտարարությունները տարաբնույթ մեկնաբանությունների առիթ են դարձել:
Լինելով ակտիվ սոցիալական ցանցերում և անտարբեր չլինելով առողջապահական ոլորտում իրականացվող ծրագրերին՝ Արսեն Թորոսյանը մշապես իր դիրքորոշումն ու մտահոգություններն է հայտնել: Սակայն վերջին օրերին որոշ արտահայտություններ, համացանցում ներկայացվելով համատեքստից դուրս, թյուրըմբռման տեղիք են տվել:
Առողջպահության նախարարը ներողություն է խնդրում այն արտահայտությունների համար, որոնք սխալ են ընկալվել. հնչեցրած գնահատականներն ուղղված են եղել հիվանդությունների կանխարգելմանն ու կյանքեր փրկելուն, իսկ խիստ պատասխաններն ու սուր օրինակները, իրավիճակից ելնելով, միայն սթափեցնելու միտում են ունեցել:
Արսեն Թորոսյանի խոսքով՝ եթե մենք ուզում ենք փրկել մարդկային կյանքեր, այդ թվում երեխաների, մենք պետք է օգտագործենք գիտության ամբողջ արսենալը: Մեր ուղեցույցը պետք է լինի ապացուցողական բժշկությունը: Մեր երեխաները պետք է առողջ լինեն, ցանկացած մոտեցում պետք է գրագետ հենք ունենա և միտված լինի բնակչության առողջության պահպանմանը»:

Newly Appointed Minister of Health Torosyan Apologizes to Citizens Re: Vaccines
After the recent appointment of Minister of Health Arsen Torosyan, many citizens complained since Torosyan was known on Facebook for his harsh comments and statements, concerning mostly the need of vaccinations.
Today, Torosyan apologized to citizens, via a statement on the official website of the Ministry.
The statement says, "Newly appointed Minister of Health Arsen Torosyan's Facebook page and his statements made on different platforms have caused a variety of interpretations.
Being active in social networks and not indifferent to the programs being implemented in the health sector, Arsen Torosyan has always expressed his position and concerns. But in recent days, some of his expressions presented out of the context on the Internet have caused misunderstanding.
Minister of Health apologizes for the statements that have been misunderstood. The voiced concerns were aimed at preventing diseases and saving lives, and categorical responses and sharp examples, had only an aim to sober up people.
Arsen Torosyan believes that if we want to save human lives, including children's, we must use the entire arsenal of science. Evidence-based medicine should guide us. Our children should be healthy. any approach should have a literate basis and be aimed at maintaining the health of the population. "