Հակոբ Հակոբյանի փոխարեն որդին է հանդիպել վարդենիկցիներին
Քիչ առաջ ավարտվել է Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիկ համայնքի բնակիչների հանդիպումը Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանի որդու՝ Պարույր Հակոբյանի հետ:
Թեև բնակիչները պահանջել էին, որ Հակոբ Հակոբյանը կրկին գյուղ գա և հանդիպի իրենց, փոխարենը հանդիպման էր եկել որդին՝ որպես հէկի իրական սեփականատեր: Նա ոչ թե ողջ գյուղի հետ է հանդիպել, այլ գյուղի ակտիվ բնակիչների:
Հիշեցնենք՝ նրա բաժնեմասը «Ջրասահք» ՍՊԸ-ում, որը 2013 թվականից Վարդենիկ համայնքում՝ Վարդենիս գետի վրա, շահագործում է «Վարդենիկ» փոքր հէկը, 50 տոկոս է կազմում:
Պարույր Հակոբյանը քաղաքական հարցերին անդրադառնալ չի ցանկացել: Վարդենիկցիների հետ քննարկել է միայն հէկին առնչվող հարցերը:
Վարդենիկի համայնքապետարանի աշխատակազմի քարտուղար Արմեն Հովհաննիսյանը պատմեց, որ գյուղացիներն ու Հակոբյանի որդին համաձայնության են եկել հէկի, բնապահպանական և համայնքին որոշակի հատկացում իրենց շահույթից անելու հարցերում: Պարույր Հակոբյանը խոստացել է, որ հէկը կհետևի բնապահպանական թողքի և ձկնանցարանի համար նախատեսված պահանջներին:
«Խոստացան, որ բոլոր բնապահպանական նորմերը լիարժեքորեն, առանց որևէ շեղման պահպանելու են: Տարեկան կտրվածքով էլ որոշակի մասհանում կանեն գյուղի զարգացման համար»,- տեղեկացրեց Արմեն Հովհաննիսյանը: Թե կոնկրետ որքան է կազմելու այդ մասհանումը, հանդիպմանը դեռ չի հստակեցվել:

Vardenik Residents Meet with Son of MP Who Reneged on Promise to Vote for Pashinyan
Vardenik residents never met with MP Hakob Hakobyan, as they demanded yesterday after the legislator reneged on his promise to vote in favor of Nikol Pashinyan on May 8.
It was Hakobyan’s son Paruyr who showed up in the Gehgharkunik village instead.
Hakobyan was not one of the thirteen Republican Party of Armenia MPs who voted for Pashinyan yesterday.
On May 2, residents turned off the water turning the turbines of a hydro-electric plant owned by Republican Party of Armenia MP Hakob Hakobyan. They demanded that he vote in favor of Pashinyan, the “people’s candidate”. Hakobyan promised that he would.
Paruyr Hakobyan didn’t want to talk politics with residents, sticking to matters related to the hydro-plant.
Armen Hovhannisyan, the Vardenik municipal staff secretary, told Hetq that Paruyr Hakobyan promised to allocate a portion of the plant’s profits to the community and to maintain sufficient water flows through the river to sustain the eco-system.