Արմեն Աշոտյանը կմասնակցի Կրթության նախարարների համաշխարհային համաժողովին
Միացյալ Թագավորության համալսարանների և գիտության նախարար, պատգամավոր Դեյվիդ Վիլլեթսի և կրթության պետքարտուղար, պատգամավոր Մայքլ Գոուվի հրավերով ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը հունվարի 9-ին եռօրյա պաշտոնական այցով մեկնել է Լոնդոն՝ մասնակցելու Կրթության նախարարների համաշխարհային կրթական համաժողովին:
Կրթության նախարարների համաժողովի ընթացքում նախատեսվում է քննարկել կրթական համակարգերի բարեփոխման, քաղաքականության իրականացման, կրթության որակի ապահովման և օրենսդրական դաշտի կատարելագործման վերաբերյալ հարցեր:
Համաժողովին մասնակցում է նաև Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Դերենիկ Դումանյանը:

Армен Ашотян примет участие в Международном образовательном форуме
По приглашению министра высшего образования и науки Великобритании Дэйвида Виллетса и госсекретаря по вопросам образования, депутата Майкла Гоувила министр образования и науки Армении Армен Ашотян 9 января отбыл с 3-дневным официальным визитом в Лондон для участия в Международном образовательном форуме.
В ходе встречи министров образования будут обсуждены вопросы, касающиеся реформирования образовательных систем, обеспечения качества образования, совершенствования законодательного поля.
В форуме примет участие также ректор Ереванского медицинского университета им.Мхитара Гераци Дереник Думанян.