Կուտակումներ առաջնագծում
Արցախի պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, շփման գծում իր սադրանքները քողարկելու նպատակով, ապրիլի 22-ին տարածել է հաղորդագրություն, որում Արցախի պաշտպանության նախարարության կողմից՝ առաջնագծում տիրող լարված իրադրության մասին ապրիլի 21-ին տարածած տեղեկատվությունը որակել է կեղծ և զանգվածային հուզումներից հանրության ուշադրությունը շեղող:
«Այս գործելաոճը լիովին սպասելի էր ու ամբողջովին տեղավորվում է Բաքվի ռազմաքաղաքական ղեկավարության որդեգրած մարտավարության մեջ:
Իսկ իրականում, ինչ վերաբերում է արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժերին ու կուտակումներին, ապա առաջարկում ենք դիտել ստորև ներկայացվող տեսագրությունն՝ առանց մեկնաբանության»,- նշում է Արցախի ՊՆ-ն:
Ավելի ուշ Արցախի ՊՆ-ն տարածեց նաև պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանի՝ առաջնագիծ կատարած այցի մասին հետևյալ տեսանյութը:

На передовой наблюдаются скопления
Министерство обороны Арцаха сообщает, что Министерство обороны Азербайджана с целью сокрытия своих провокаций на линии соприкосновения распространило 22 апреля сообщение, в котором расценило распространенную 21 апреля Министерством обороны Арцаха информацию о царящей на передовой напряженной ситуации как дезинформацию и попытку отвлечь внимание общественности от массовых волнений.
"Такой стиль поведения был ожидаем и полностью укладывается в тактику, которую осуществляет военно-политическое руководство Баку. Что касается реального скопления живой силы и бронетехники противника на линии соприкосновения азербайджанских и арцахских войск, то предлагаем посмотреть видеозапись без комментариев",- говорится в сообщении МО Арцаха.