Հարձակում 19-ամյա հղի կնոջ ու նրա ամուսնու վրա
«Երեկ ամուսնուս ծննդյան օրն էր: Ուզում էինք 26-ամյակը նշելու համար տորթ առնեինք, չհասցրեցինք: Խանութ չհասած՝ Էրեբունու 26 փողոցում սև յաշիկ մեքենայից իջան ինչ-որ մարդիկ, խփում էին ամուսնուս գլխին, կոտրում մեքենայի ապակիները, գոռում էի, որ ես հղի եմ, բայց ոտքերիս վրա փակում էին դուռը»,- մեզ հետ զրույցում պատմեց Երևանի բնակչուհի Շողեր Երվանդյանը, ով նստած է եղել մեքենայի առջևի նստարանին: Նա նշեց, որ տարածքում ոստիկաններ է տեսել այդ ժամանակ, որոնք, սակայն, չեն միջամտել: Ասաց, որ իրենց վրա հարձակվողներից միայն մեկին է դեմքով ճանաչում, բայց անվանական չգիտի:
Ապրիլի 20-ի լույս 21-ի գիշերը՝ կեսգիշերից անց, Երևանի Ջրաշեն թաղամասի բնակիչ Արայիկ Ավետիսյանն՝ իր 19-ամյա հղի կնոջ՝ Շողեր Երվանդյանի ու ևս երկու երեխաների հետ է եղել սեփական մեքենայով, երբ անհայտ քաղաքացիներ հարձակվել են իրենց վրա: Սև Ջիփ մեքենայի պետհամարանիշերը Շողերն ու ամուսինը չեն կարողացել մտապահել. «Էդ պահին անհնար էր որևէ բան հիշել, մտածում էինք՝ ոնց տուն հասնենք»,- պատմում է Շողերը:
Երիտասարդ կինն ասաց, որ ոստիկանություն են զանգել, բողոք են ներկայացրել, դիմել են նաև «Էրեբունի» ԲԿ, որտեղ ռենտգեն են արել ամուսնու գլուխը և ստուգել հղի կնոջ վիճակը. «Ճնշումս ահավոր բարձրացել էր, շատ վախեցած էի, հազիվ ենք փախել»,- ասում է Շողեր Երվանդյանը:

Совершено нападение на 19-летнюю беременную женщину и ее мужа
"Вчера был день рождения моего мужа. Мы решили купить по этому случаю торт, но не успели. Не доезжая до магазина, на 26-ой улице в Эребуни, остановился джип, из него вышли какие-то люди и начали бить моего мужа по голове, разбили стекла нашей машины. Я кричала, что беременна, но они прищемили мне ноги дверцей автомобиля",- рассказала нам жительница Еревана Шогер Ервандян, отметив, что они сидела на переднем сиденье. По словам женщины, находившиеся на этом участке улицы полицейские не стали вмешиваться в происходившее. Шогер сказала, что знает в лицо только одного из нападавших.
21 апреля после полуночи житель ереванского квартала Джрашен Араик Аветисян со своей 19-летней беременной женой Шогер Ервандян и вместе с двумя детьми находился в собственной машине, когда на них напали неизвестные лица. Номера черного джипа Шогер и ее муж не смогли запомнить. "В тот момент невозможно было что-то запомнить, я думала только о том, чтобы доехать до дома".
По словам молодой женщины, они подали заявление в полицию, обратились в медцентр "Эребуни", где мужу сделали рентген головы и обследовали ее. Оказалось, что у Шогер очень высокое давление. "Я была страшно напугана, мы еле спаслись",- сказала Шогер Ервандян.
Ее брат сообщил о произошедшем на "горячую линию" правозащитников. Супругам будет предоставлен адвокат.