Ժամը 18։00-ի դրությամբ ոստիկանություն տարված քաղաքացիների թիվը 233 է
Այսօր` ժամը 18։00-ի դրությամբ, Երևան քաղաքի տարբեր հատվածներից բերման ենթարկված քաղաքացիների թիվը 233 է։ Այս մասին «Հետք»-ը տեղեկացավ Ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Քաղաքացիները գտնվում են Երևանի ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումներում։
Հիշեցնենք, որ այսօր Երեւանում քաղաքացիական անհնազանդության գործողությունների 8-րդ օրն է: Այն բանից հետո, երբ ապրիլի 17-ին Ազգային ժողովում Սերժ Սարգսյանի վարչապետ ընտրվելուց հետո «Իմ քայլը» շարժման նախաձեռնող, ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց թավշյա հեղափոխության մասին, որը պետք է իրականացվի ցանցային եղանակով` ցուցարարները ամեն օր ժամանակավորապես «գրավելու» են կառավարական շենքեր` այդտեղ աշխատողներին կոչ անելով միանալ շարժմանը, ժամանակավորապես խափանելու են մայրաքաղաքի կենտրոնական փողոցների երթևեկությունը, իսկ երեկոյան հանրահավաք են անելու Հանրապետության հրապարակում:
Երեկ Հանրապետության հրապարակում տեղի ունեցած հանրահավաքի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ առավոտյան որդեգրելու են այն մարտավարությունը, որը կիրառեցին իրենց գործողությունների առաջին օրը` փակել տարբեր փողոցներ մայրաքաղաքի տարբեր թաղամասերում, ինչպես նաեւ` հանրապետության տարբեր քաղաքներում: Մասնավորապես` նա կոչ արեց բեռնատարների վարորդներին եւ սեփականատերերին միանալ ակցիային, քանի որ բեռնատար մեքենաները տեղից շարժելը դժվար կլինի ոստիկանական ուժերի համար:

Пог положению на 18.00 в отделения полиции было доставлено 233 человека
Сегодня по положению на 18.00 число граждан, доставленныхз в отделения полиции из различных районов Еревана, достигло 233. Об этом Hetq.am сообщили в управлении информации и по связям с общественностью Полиции РА.
Напомним, что сегодня 8-ой день акций гражданского неповиновения в Ереване. После того, как 17 апреля Национальное Собрание избрало Сержа Саргсяна премьер-министром, инициатор движения “Мой шаг”, депутат парламентской фракции “Елк”, член правления партии “Гражданский договор” Никол Пашинян объявил начало “бархатной“ революции, которая должна осуществляться сетевым способом: манифестанты каждый день временно “захватывают” правительственные здания, призывая находящихся там сотрудников присоединиться к их борьбе, временно останавливают движение на центральных улицах города, а вечером приходят на митинг на площади Республики.
На вчерашнем митинге Никол Пашинян призвал использовать ту тактику, которая использовалась в первый день действий гражданского неповиновения: перекрывать улицы в различных кварталах столицы и других городах страны. Пашинян, в частности, призвал водителей и владельцев грузовиков присоединиться к акции, так как полиции будет трудно сдвинуть грузовые автомобили.