Ցուցարարները քիչ առաջ փակեցին Վարդանանց և Հանրապետության փողոցների որոշ հատվածներ
Ցուցարարները քիչ առաջ փակեցին Վարդանանց և Հանրապետության փողոցների որոշ հատվածներ: Նրանց կարճ ժամանակով հաջողվում է փակել տարբեր փողոցներ, սակայն ոստիկանական ուժերի միջամտությամբ երթևեկությունը վերականգնվում է: Նշենք, որ երթը գնալով հոծանում է, նրանք վանկարկում են «միացեք» և շարժվում տարբեր ուղղություններով:
Երթի մասնակիցների նպատակն է շրջափակել Ազգային ժողովը և թույլ չտալ, որ պատգամավորները շարժվեն խորհրդարան և կատարեն վարչապետի քվեարկությունը ժամը 12:00-ին:
Նշենք, որ այս պահին փակ են Ազգային ժողով տանող հիմնական ճանապարհները, և այնտեղ ոստիկանությունը կենտրոնացրել է ուժերը: Զրահապատ մեքենաներ և փշալարեր կան Բաղրամյան պողոտայից Պռոշյան փողոց տանող հատվածում: Դեմիրճյան փողոցում կուտակված են ոստիկանական ուժեր:
Այս պահին Վարդանանց փողոցով շարժվող ցուցարաներին միացան նաև ոստիկաններ, և հսկում են քայլերթը: Նրանք հորդորում են դուրս գալ ճանապարհից՝ նշելով, որ խոչընդոտում են երթեևեկությանը:

Манифестанты перекрыли отдельные участки улиц Республики и Вардананц
Несколько минут назад манифестанты перекрыли отдельные участки улиц Республики и Вардананц. Им удается на короткое время перекрывать улицы, однако после вмешательства полиции движение восстанавливается. Манифестация постепенно становится все более многочисленной. Ее участники призывают граждан присоединиться к ним, они двигаются по разным направлениям.
Цель манифестантов окружить здание Национального Собрания и не позволить депутатам добраться до парламента и принять участие в назначенных на 12.00 выборах премьер-министра.
Отметим, что на данный момент ведущие к Национальному Собранию основные улицы перекрыты, здесь полиция сосредоточила значительные силы. На участке от проспекта Баграмяна до улицы Прошяна установлена колючая проволока. На улице Демирчяна заметно скопление сил полиции.
В эти минуты к находящимся на улице Вардананц участникам манифестации присоединились сотрудники полиции, которые взяли шествие под контроль. Полицейские призывают участников акции освободить проезжую часть, отмечая, что они препятствуют движению транспорта.